Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 16 wrzesień 2022

W sierpniu informowaliśmy, że ZDMiKP ogłosił przetarg na budowę przynajmniej 3 nowych przystanków wiedeńskich – czyli w praktyce podniesienia jezdni na przestrzenie wykorzystywanej jako przystanek tramwajowy, aby w ten sposób wymusić na kierowcach zwolnienie i szczególniejszą ostrożność. Obecnie w Bydgoszczy funkcjonuje jeden taki przystanek - przy ulicy Focha, na wysokości Placu Teatralnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska ma w tej chwili największą gospodarkę cyfrową w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wartą ok. 44 mld euro. Ma też największy w tym regionie rynek e-commerce, który w ubiegłym roku był wart 27 mld euro i stanowił 17 proc. krajowego handlu. W ostatnich dwóch latach to właśnie e-commerce był głównym motorem cyfryzacji w Polsce – wynika z nowego raportu McKinsey & Company. Analitycy firmy doradczej oszacowali, że do 2030 roku wartość gospodarki cyfrowej może się potroić, co zapewni jej większą odporność na przyszłe kryzysy.

Opublikowano w Magazyn

Niezadowolenie budżetówki zarówno w administracji państwowej i samorządowej w kwestiach płacowych narasta, głównie za sprawą bardzo wysokiej inflacji i faktu, że przez lata podwyżek albo nie było wcale, a jak były to niewielkie. Przekłada się to też na inny problem, część urzędników rezygnuje z pracy przechodząc do sektora prywatnego, gdzie zarobki większe, urzędy jednak coraz bardziej cierpią na braki kadrowe. W piątek prezydent Rafał Bruski spotkał się przedstawicielami organizacji związkowych zarówno z ratusza, ale też instytucji miejskich podległych ratuszowi np. KPEC-u, wodociągów, czy Teatru Polskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przy dyskoncie zlokalizowanym przy ulicy Poznańskiej w Inowrocławiu koczowały osoby bezdomne. Ktoś postanowił z nimi zawalczyć rozlewając substancję przypominającą smar, naklejono też obraźliwą karteczkę. O incydencie pisze portal Ki24.info.

Opublikowano w Inowrocław

Od 1 stycznia 1973 roku Fordon nie jest samodzielnym miastem, ale tworzy z Bydgoszczą jeden organizm miejski. Propagowaniem historii Fordonu zajmuje się strona na Facebook-u ,,Fordon na co dzień”, która wraz z partnerami przygotowuje publikację okolicznościową na 50-lecie przyłączenia Fordonu do Bydgoszczy. Mieszkańcy mogą pomóc chociażby poprzez udostępnianie unikalnych materiałów na potrzeby publikacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: