Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 15 wrzesień 2022

Urząd Regulacji Energetycznej zatwierdził taryfy dla bydgoskich elektrociepłowni należących do PGE Energia Cieplna. Energię cieplną do mieszkań dostarcza jednak KPEC, którego taryfy czekają jeszcze na zatwierdzenie. Odbiorca rozlicza się bezpośrednio z KPEC-em, stąd też jego taryfy będą dla mieszkańców kluczowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek Sejm przyjął ustawę o medycynie laboratoryjnej, tego samego dnia do projektu tej ustawy klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosił poprawkę, która wymaga od rektorów uczelni wyższych w przypadku chęci likwidacji prowadzonego przez uczelnie szpitala, uzyskania zgody Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Szkolnictwa i Nauki. Trudno się w tym działaniu bydgoskiego wątku, bowiem rektor UMK dąży do likwidacji bydgoskiego szpitala Biziela.

Opublikowano w Bydgoszcz

Flis to jeden z dopływów Brdy, może sprawiać wrażenie niepozornego, przecina on bowiem m.in. ulicę Grunwaldzką, ale z racji tego, że biegnie podziemnym kanałem mało kto o tym wie. Rzeka zaczyna się w okolicach Osówca, spory fragment ma na Osowej Górze i Flisach (nazwa dzielnicy skąd się przecież bierze), gdzie prezentuje się też najbardziej malowniczo.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Zmiana poglądów Donalda Tuska ws. reparacji. „Wiele niemieckiej wody upłynęło w PO” „ (w przekazie portalu TVP Bydgoszcz) lub ,,Gorsza niż podręcznik do „Historii i teraźniejszości”” o projekcie specustawy dotyczącej skażeń pozachemowskich (w przekazie Bydgoszcz Informuje) – na takie przekazy medialne skazani byliby Polacy, gdyby nie było wolnych i niezależnych mediów. W pierwszym przypadku telewizja zależna od polityków PiS-u atakuje lidera największej partii opozycyjnej, w drugim przypadku wydawany przez bydgoski ratusz portal (kontrolowany przez PO i Lewicę) atakuje rządowy projekt ustawy. Ktoś powie – jest pluralizm, bo każda ze stron korzysta z wolności słowa, ale z takiego politycznego przekazu nie wynika żadna rzetelna dla mieszkańców informacja.

Opublikowano w Regionalne

W piątek rozpocznie się dwudniowy mecz o awans do I grupy światowej Pucharu Daviesa. Reprezentacja Polski zmierzy się z reprezentantami Indonezji. Przez najbliższe dwa dni czekają nas cztery mecze pojedyncze i jedna gra podwójna. Areną zmagań tenisistów będzie inowrocławska hala sportowa.

Opublikowano w Sport

Ulica Sudecka to lokalna droga łącząca Tatrzańskie z Aleksandrowem, gdzie znajduje się węzeł drogi ekspresowej S-5 – biegnie ona przez Bydgoszcz i gminę Osielsko. Mieszkańcy wskazują, że ma ona dość słaby standard, brakuje bowiem nawet chodników, natomiast po oddaniu do użytku drogi ekspresowej S-5 natężenie ruchu znacznie wzrosło, jest to bowiem dla Fordonu najszybsze skomunikowanie z S-5. W lipcu ZDMiKP dokonywał przez tydzień pomiarów ruchu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Temat budowy obwodnicy Białych Błot pojawił się pod koniec 2017 roku, wówczas cztery samorządy zawarły porozumienie na opracowanie studium STEŚ, które miało powstać do końca 2019 roku, do dzisiaj nie wyłoniono nawet wykonawcy i patrząc na trudną sytuację na rynku zamówień publicznych wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby to nastąpiło teraz. Trzeba mimo to próbować szukać innych rozwiązań, które rozładują ruch na Szubińskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie