Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 30 sierpień 2022

Pod koniec 2020 roku 37,3% dróg leżących w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad było niezadowalających – w 2001 roku było to 71,5%, mamy więc zatem duży postęp, z roku na rok ten procent spada. Niestety do regionów, gdzie sytuacja jest najgorsza zalicza się województwo kujawsko-pomorskie.

Opublikowano w Regionalne

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka to medyczna perełka w województwie kujawsko-pomorskim, w rankingach ogólnopolskich plasuje się wysoko, niekiedy je wygrywając. Od 2016 roku placówką zarządza prof. Janusz Kowalewski, w tym roku zakończyła się jego 6-letnia kadencja. Zarząd Województwa zdecydował, że dalej będzie kierował szpitalem onkologicznym, ale nie jest już jednoznacznie określone jak będzie to długo.

Opublikowano w Bydgoszcz

біженців, Варшавським фондом ADRA Цей другий у Польщі Інтеграційний центр для іноземців (CIC), розташований у Бидгощі, а точніше на вул. Дворцова 57 (Dworcowa 57).

Bydgoski Teatr Kameralny może w końcu rozpocząć sezon artystyczny w nowej siedzibie. Budynek teatru przy ulicy Grodzkiej, w centrum Bydgoszczy, ozdobi też niecodzienna instalacja artystyczna – będzie to instalacja przestrzenna nazwana tytułem ,,Teatr jest lustrem, w którym przegląda się świat”, autorstwa Marii Jankowskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec czerwca Rada Miasta Bydgoszczy negatywnie zaopiniowała zapisy audytu krajobrazowego, którego projekt Zarząd Województwa przyjął na początku czerwca. Zdaniem bydgoskich radnych ten projekt blokowałby rozbudowę terminalu Emilianowo. Podobną negatywną opinię wyraziła niedługo później też Rada Gminy w Nowej Wsi Wielkiej. Marszałek województwa Piotr Całbecki obiecał na sesji Sejmiku Województwa uwzględnienie tych uwag.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ceny mieszkań plasują się w polskich dużych miastach różnie, tak samo jak zarobki – z rankingu opracowanego przez portal RynekPierwotny.pl wynika, że najlepszy stosunek ceny mieszkań do zarobków ma miejsce w Bydgoszczy. Jednocześnie Bydgoszcz zalicza się do miast, gdzie na rynku znajduje się stosunkowo dużo mieszkań.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: