Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 24 sierpień 2022

W sezonie jesienno-zimowym nie powinno być problemów z dostawą gazu do klientów indywidualnych, zdaniem dr Andrzeja Sikory z Instytutu Studiów Energetycznych problemy mogą dotknąć już przemysłu, a wszystko za sprawą opóźnień w uruchamianiu dostaw gazu ze Skandynawii gazociągiem Baltic Pipe. Przemysł już dzisiaj odczuwa skutki drogiego surowca.

Opublikowano w Regionalne

O tym, że trwają pracę nad specjalną ustawą, która ma rozpocząć na poważną skalę rekultywację terenów skażonych mówiło się od kilku miesięcy. 22 lipca na stronach Centrum Legislacyjnego Rządu ukazał się projekt Ministerstwa Klimatu i Środowiska, który ma dotyczyć czterech wielkobszarowych terenów zdegradowanych w Polsce, w tym terenów po byłych zakładach chemicznych Zachem. Projekt został skierowany do konsultacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj – 24 sierpnia przypada Święto Niepodległości Ukrainy, w tym roku szczególne, bowiem rosyjska agresja pokazała, że o suwerenność Ukraińcy muszą wciąż walczyć. To wydaje się też święto szczególne dla Polaków, także z naszego regionu, którzy przez ostatnie 6 miesięcy wojny (równe pół roku miało miejsce w tym tygodniu) pomagali Ukraińcom.

Opublikowano w Regionalne

Вільний народе незалежної України! І цим усе сказано. Всього чотири слова, але як багато стоїть за ними сьогодні. На 182-й день повномасштабної війни. Скільки в цих словах символів і сенсів, подвигів і втрат, радості й болю. А головне – скільки в них правди. Нашої правди. Правди про наше сьогодення, з якою неможливо сперечатися, бо неможливо не бачити й не визнавати. Ми вільний народ незалежної України. Після шести місяців, коли нас намагаються знищити, ми вільний народ незалежної України. І це правда про наше майбутнє. Вільний народ незалежної України.

środa, 24 sierpień 2022 17:01

Pożar noclegowni. Matka z dzieckiem ofiarami

W środę zapalił się budynek noclegowy przy ulicy Jaru Czynu Społecznego w Bydgoszczy – są potwierdzone osoby zabite i ranne. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej, trwa dogaszanie pożaru. Na chwilę obecną przyczyny pożaru nie są znane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ślub to bardzo ważne wydarzenie. Chcemy, aby było idealne, wszystko wyglądało dokładnie tak, jak to sobie zaplanujemy. Często bardzo ważną rolę gra też dla nas estetyka tego wydarzenia, już od pierwszych chwil planowania tego czasu. Okazuje się, że wiele elementów potrzebnych na weselu możemy zamówić w drukarni. Co to takiego? Podpowiadamy!

Opublikowano w Polecane

W przyszłym tygodniu rozpocznie się nowy rok szkolny, z nowym przedmiotem ,,Historia i Teraźniejszość”. Kontrowersje budzi natomiast jedyny dopuszczony do nauczania tego przedmiotu podręcznik autorstwa byłego europosła posła Wojciecha Roszkowskiego, ale nauczyciele mogą zdecydować się też nauczać bez podręcznika. Swoją dezaprobatę wobec tego podręcznika wyrazili w interpelacji inowrocławscy radni Koalicji Obywatelskiej.

Opublikowano w Inowrocław

Na frontach II wojny światowej do zwycięstwa aliantów przyczyniło się wielu polskich żołnierzy, nie wszyscy do kraju jednak wrócili, bowiem ,,komunistyczna Polska” nie była zbyt przyjazna dla nich. Z tego powodu wielu z nich spoczywa na obcej ziemi, polskie cmentarze znajdują się chociażby w Szkocji. Prace konserwacyjne na ich grobach przeprowadzili w ostatnim czasie bydgoscy harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rdzeniowy zanik mięśni (SMA) jest ciężką chorobą, który przejawia się głównie u dzieci, a nie leczony może szybko doprowadzić do śmierci. Koszty leczenia są jednak astronomiczne, średnio terapia kosztuje 10 mln zł, w internecie nie brakuje zbiórek zdesperowanych rodziców na leczenie. Na początku tygodnia minister Adam Niedzielski zapowiedział, że od września terapię najdroższym lekiem będą w Polsce refundowane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31