Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 15 grudzień 2022

Realizowane na terenie Bydgoszczy dzieła pomocy najbardziej potrzebującym, które realizowane są przez wspólnoty lokalnego Kościoła, odgrywają ważną rolę w wypełnianiu zadań państwa związanych chociażby z opieką nad bezdomnymi, w istotny sposób wyręczając administrację publiczną. Temu zagadnieniu była poświęcona środowa konferencja prasowa bp. Krzysztofa Włodarczyka, która też pokazała, że niestety potrzebujących jest coraz więcej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czy deklaracja wojewody, iż na święta każdy zainteresowany kupi węgiel się spełni ciężko powiedzieć, widać jednak, że węgiel każdego dnia dociera – do Inowrocławia firma Kolmet, z którą samorząd podpisał umowę dostarczyła już 382 tony, co pozwolić miało zaspokoić potrzeby 282 mieszkańców – zainteresowanych inowrocławian jest jednak około trzy razy tyle.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek rano Sejm RP przyjął ustawę budżetową na 2023 rok, tak jak to było w latach poprzednich swoje poprawki zgłaszali związani z regionem posłowie Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy, które dotyczyły dodatkowego wsparcia przez rząd inwestycji w regionie, czy też działań na rzecz rekultywacji Zachemu. Podobnie jak to było w roku poprzednim, poprawki zostały odrzucone w głosowaniu blokiem.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 15 grudzień 2022 10:58

Budowa elektrowni w Grudziądzu nabiera rozmachu

Budowa elektrowni w Grudziądzu, której oddanie do użytku planowane jest w 2025 roku, przebiega zgodnie z harmonogramem. Na ukończeniu są już prace przygotowawcze, ruszają zasadnicze prace budowlane – w najbliższym czasie wykonawca przystąpi do palowania, którego celem jest stabilizacja gruntu pod budowę fundamentów nowego bloku energetycznego. Testy akustyczne wykazały, że prace te zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi normami. Elektrownia typu CCGT w Grudziądzu będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Szacuje się, że jednostka będzie w stanie zasilić w energię elektryczną ok. miliona gospodarstw domowych.

Opublikowano w Regionalne

Za nieco ponad 2 tygodnie prywatnego przewoźnika Irex-Trans zastąpi na części liniach miejskich inny przewoźnik Mobilis, który wygrał wieloletni przetarg. Tak jak było do tej pory pozostałe linie ma obsługiwać MZK, ale wciąż nie ma porozumienia pomiędzy ratuszem i tą spółką komunalną co do zasad świadczenia usług. Jak się łatwo domyśleć linią sporu jest cena za przejechany kilometr.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do północy jest jeszcze czas, aby oddać swój głos w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim i uczestniczyć w podziale kwoty 16 mln zł, jakie zostaną wydatkowane w budżecie miasta na 2023 rok. Zagłosować może każdy bydgoszczanin. Można uczynić to przez internet, co nie zajmuje specjalnie dużo czasu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: