Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 08 lipiec 2021

W poniedziałek prezydent podpisał umowę z firmą Trakcja na budowę mostu nad Brdą łączącego ulice Fordońską i Toruńską. W ramach tej inwestycji do istniejącego Mostu Kazimierza Wielkiego dobudowane zostaną kolejne dwa pasy jezdni oraz torowisko tramwajowe. Wątpliwości budzić może jedynie dość krótka gwarancja wykonawcy po oddaniu inwestycji – tylko 5 letnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Nie wiemy, jak będzie wyglądała jesień, chcemy się przygotować na najgorsze, dlatego musimy się szczepić - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu ogłosił konkurs m.in. dla kół gospodyń wiejskich, w ramach którego mają one zachęcać do szczepień na COVID-19.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert na opracowanie studium planistyczno-prognostycznego dla inicjatywy budowy linii kolejowej Bydgoszcz – Koronowo – Sośno – Więcbork wraz z modernizacją linii nr 281 od Więcborka do Sępólna Krajeńskiego i Chojnic. Studium jest niezbędne, aby ta inicjatywa znalazła się na liście rankingowej programu Kolej Plus, stąd powinno powstać do jesieni.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Od 1 czerwca obowiązują bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące bezpieczeństwa pieszych na przejściach przez jezdnie. Jak pokazaliśmy na naszym materiale nagranym kilka dni później, wciąż wielu kierowców się do nich nie stosuje. We wtorek bezpieczeństwu pieszych przyjrzeli się bydgoscy policjanci z drona, jak się okazało wciąż problemy stwarzają stare grzechy.

Opublikowano w Bydgoszcz

19 czerwca doszło do tragicznego w skutkach pożaru w Nowej Białej w gminie Nowy Targ na Podhalu. Ogień strawił zwartą zabudowę niszcząc 48 budynków, w tym 25 mieszkalnych. Poszkodowanych zostało ponad 100 osób. Z całej Polski widać jednak wyrazy solidarności, spółki skarbu państwa przekazują materiały budowlane, natomiast Województwo Kujawsko-Pomorskie przekaże kwotę 100 tys. złotych.

Opublikowano w Regionalne

Daniel Pye ma 23 lata, jeszcze jakiś rok temu pracował w jednej sieci supermarketów, chcąc się rozwijać zaczął analizować oferty pracy w Polsce, tak zatrudnił się w jednej z bydgoskich szkół językowych jako nauczyciel angielskiego. O jego decyzjach życiowych możemy dowiedzieć się z prywatnego bloga, ostatnio również z brytyjskiego dziennika ,The Guardian”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30