Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 07 lipiec 2021

Grupą ekstremistyczną nazywa Porozumienie ,,Bydgoskich Patriotów”. Jest to jedna z reakcji na znieważenie na Facebook-u Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez to środowisko. Znieważanie głowy państwa za skandaliczne uważa także radna Grażyna Szabelska, która w ostatnich latach duży wkład wniosła w promowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 07 lipiec 2021 15:20

Wisła Fordon zagra w A-klasie

27 sierpnia 2016 roku Wisła Fordon na inaugurację rozgrywek B-klasy pokonała Zawiszę Bydgoszcz 2:1. Dla wiernych kibiców Zawiszy był to pierwszy mecz od dawna, klub od B-klasy zaczynał od nowa, po tym jak spółka WKS Zawisza Bydgoszcz SA nie uzyskała licencji na grę w I lidze, gdzie mogła występować sportowo – to jednak temat na osobną rozprawę. Niebiesko-czarni po porażce z Wisłą w kolejnych tygodniach udowadniali wygrywając wysoko spotkania, że był to wypadek przy pracy. Wisła dość długo w tamtym sezonie prowadziła z Zawiszą wyrównaną rywalizację sportową.

Opublikowano w Sport

Stroje piłkarskie dla dzieci wybierane przez szkoły i klubiki powinny cechować się dobrą jakością materiałów, przemyślanym krojem pozwalającym na wygodę podczas treningów, spójnym, atrakcyjnym designem oraz konkurencyjną ceną. Wszystkie te wymagania z powodzeniem spełnia producent polskich strojów piłkarskich dla dzieci PEHA.

Opublikowano w Sport

W ubiegłym roku na zajęciach on-line z farmakologii wykładowczyni komentując protesty przeciwko zaostrzaniu prawa antyaborcyjnego potraktowała studentki obraźliwymi zwrotami. Jej wypowiedzi zostały nagrane. Gdy w czerwcu sprawa została ujawniona władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wszczęły postępowanie, które zakończyło się na początku lipca karą upomnienia pracowniczki przez rektora.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 07 lipiec 2021 12:42

Inowrocławia nie stać na odkryty basen

Basen odkryty w Inowrocławiu został wybudowany podczas II wojny światowej. Jest to zatem dość wiekowa konstrukcja – w ubiegłym roku został zamknięty z uwagi na zły stan techniczny, mogący stanowić zagrożenie dla użytkowników. W ostatnim czasie pojawiła się petycja, aby przywrócić odkryte kąpielisko.

Opublikowano w Inowrocław

W połowie kwietnia opierając się na rządowych zapowiedziach prognozowaliśmy, że do końca czerwca zaszczepione będzie I dawką nieco ponad 35% Polaków oraz kilkunastu procent dwoma dawkami. Ostatecznie przynajmniej pierwszą dawkę przyjęło do końca czerwca ok. 44% populacji, dwie zaś 34%.

Opublikowano w Regionalne

Decyzję o zakazie zgromadzeń wprowadzaliśmy w oparciu o podstawę prawną jaką była ustawa o zagrożeniu epidemicznym; decyzję podejmowaliśmy w najlepszej wierze ograniczenia strat dla zdrowia i życia naszych obywateli -podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję Sądu Najwyższego.

Opublikowano w Regionalne

W 2017 roku w głosowaniu w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Śródmieścia wskazali potrzebę remontu chodników na ulicy Mazowieckiej. Ta propozycja zdobyła 729 głosów i miała zostać zrealizowana w 2018 roku. Mamy rok 2021, a chodniki nadal krzywe, w wielu miejscach zagrażają bezpieczeństwu przechodniów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31