Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 06 lipiec 2021

Wraz z końcem czerwca zakończyła się trzecia edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Dla Bydgoszczy jest to ważna inicjatywa nie tylko za sprawą rywalizacji w przejechanych kilometrach, ale to właśnie w bydgoskim ratuszu narodził się pomysł organizacji tego typu ogólnopolskiej zabawy, Bydgoszcz jest też głównym koordynatorem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Odporny na wodę, wstrząsy oraz pył, mający eSIM, certyfikaty militarny i IP69 smartfon, który pracuje w technologii 5G – to unikalne rozwiązanie polskiego producenta, spółki mPTech, promowane podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Firma, która oferuje wzmocnione urządzenia pod marką Hammer, jest już liderem w tym segmencie w Polsce, zaprezentuje międzynarodowym klientom także nowe telefony myPhone działające w technologii 4G oraz smartfony z eSIM, czyli wirtualną kartą. Rynkowych szans upatruje również w szybko rosnącym rynku urządzeń do opieki zdalnej. Dlatego w Barcelonie prezentuje również rozwiązania pod marką 4family ułatwiające opiekę nad dziećmi bądź seniorami.

Opublikowano w Magazyn

Od 23 października 2020 roku obowiązuje rządowe rozporządzenie zakazujące zgromadzeń spontanicznych oraz z udziałem większej ilości osób niż 5. Kilka tygodni temu zostało ono zliberalizowane, zniesiono bowiem limit 5 osób, wciąż utrzymano jednak zakaz zgromadzeń spontanicznych. Wyrokiem z 1 lipca Sąd Najwyższy uznał, że zakaz ten jest niezgodny z polskim prawem, czyli można uznać, że nie jest obowiązujący.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek pracownicy Urzędu Gminy Koronowo dokonali od wykonawcy odbioru prac polegających na nowym zagospodarowaniu przestrzeni plaży w Pieczyskach. Zakończone prace poprawiły wyraźnie estetykę tego popularnego wśród koronowian i bydgoszczan miejsca wypoczynkowego.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Koncepcja budowy obwodnicy Białych Błot, która wyprowadziła by ruch z miejscowości pomiędzy Bydgoszczą i węzłem drogi S-5/S-10 pojawiła się pod koniec 2017 roku, do dzisiaj nie rozpisano jeszcze przetargu na studium STEŚ- który miałby wskazać jej przebieg. Być może przetarg będzie na dniach, ale do fizycznej realizacji przyjdzie nam poczekać jeszcze lata. Tym samym problem korków jest odczuwalny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) chcą zwiększać swój udział w podbijaniu kosmosu, dlatego ogłoszono pierwszy od dekady nabór na astronautów, którzy będą tworzyć trzon misji komisji realizowanych pod egidą lub przy udziale ESA. Swoją aplikację do tego naboru złożył bydgoszczanin ppłk. Bartłomiej Harkot.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31