Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 31 lipiec 2021
niedziela, 01 sierpień 2021 00:01

Fenomen Powstania Warszawskiego w kilku zdaniach

Dzisiaj przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – wielkiego bohaterskiego zrywu okupowanych Warszawiaków przeciwko niemieckiemu okupantowi. Motywy polityczne wybuchu powstania do dzisiaj budzą kontrowersje, ale nie ma chyba dzisiaj nikogo, kto nie oddałby hołdu bohaterom tego powstania.

Opublikowano w Regionalne

W sobotę 31 sierpnia na Jasnej Górze zakończyła się 17. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiejna Jasną Górę. Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki to ,,Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Pierwszy raz w historii diecezji bydgoskiej pieglrzymi weszli na Jasną Górę, gdy diecezją nie kieruje odrynariusz, stąd też modlono się także o wybór nowego biskupa diecezjalnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim tygodniu w naszym województwie preprowadzono niecałe 45 tys.szczepień, gdy przed tygodniem było to ponad 60 tys., a dwa tygodnie temu ponad 100 tys. Niestety spodziewać musimy się, że tempo szczepień będzie dalej spowalniać, wciąż nie udało się zaszczepić nawet połowy populacji.

Opublikowano w Regionalne

W nocy z czwartku na piątek rozpoczęły się zmagania lekkoatletów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety jak na razie nie zanosi się na zbyt wiele medali zawodników z naszego regionu – właściwie nadzieje możemy mieć jedynie jeszcze w konkurencjach biegowych. Zanosi się, że będą to jedne z gorszych igrzysk ostatnich lat dla naszego regionu, ale także dla Polski bo po tygodniu zmagań olimpijskich biało-czerwoni wywalczyli tylko dwa medale.

Opublikowano w Sport

W czwartek ZDMiKP podpisał umomę z firmą Kormost na naprawę Mostu Uniwersyteckiego – od 30 lipca firma ma 180 dni na wykonanie prac. Kormost musi uwzględnić ekspertyzję prof. Krzyszofa Żółtowskiego i usunąć wykazane w niej anomalię w systemie wantowym. Firma Kormost zaferowała najniższą cenę – 6,3 mln zł za dokonanie napraw.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 31 lipiec 2021 10:31

Bydgoski parlamenaryzm w dekadzie Gierka

Lata 70., gdy funkcję pierwszego sekretarza pełnił Edward Gierek do dziś są wspominane jako okres przyśpieszonego rozwoju Polski Ludowej. Pod koniec lat 70. zaczął ujawniać się jednak poważny kryzys gospodarczy, który przełożył się na duże niepokoje społeczne w latach 80., zaś pod ich koniec do upadku modelu gospodarki socjalistycznej. Lata 1969-1980 to IV, V i VI kadencja Sejmu PRL – kontynuując nas cykl przybliżamy reprezentantów okręgu bydgoskiego w tym okresie.

Opublikowano w Magazyn

Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska organizuje w niedziele 1 sierpnia przy wsparciu Urzędu Miasta EkoPlener na Wyspie Młyńskiej, będzie to szereg atrakcji które pozwolą każdemu znas zdobyć większą wiedzę jak żyć bardziej ekologicznie i jak ograniczać emisję gazów do atmosfery.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31