Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 28 lipiec 2021

Na węźle wschodnim możemy się przesiąść z pociągu na tramwaj. Zdaniem Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Transportu Publicznego stan czystości tego miejsca nie zachęcał do podróżowania transportem publicznym, dlatego gdy uznali, że pisma do urzędu nic nie dają wzięli sprawy w swoje ręce i to dosłownie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Historia produkcji lokomotyw PESA Gama sięga 2012 roku, ale to w ostatnim czasie widoczne jest szczególne zainteresowanie operatorów tą konstrukcją. Kilka lokomotyw Gama wozi pasażerów w barwach narodowego przewoźnika PKP Intercity, ale właściwości tego pojazdu szynowego ceni sobie też barwa intermodalna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wszelkie incydenty związane z atakami i jakimikolwiek próbami agresji oraz blokowaniem punktów szczepień, będą spotykały się z bardzo ostrą reakcją policji - zapowiedział we wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński. Uzgodniliśmy z Komendantem Głównym Policji, że nawiąże kontakt z Prokuraturą Krajową, by kwalifikacja tych czynów była jak najsurowsza - dodał.

Opublikowano w Regionalne

Jedną z inowrocławskich atrakcji uzdrowiskowych jest zbudowana przed dekadą Pijalnia Wód – Palmiarnia, z której goście inowrocławskich solanek mogą korzystać bezpłatnie. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza zaczyna się skłaniać w kierunku wprowadzenia opłat.

Opublikowano w Inowrocław

W ostatnim tygodniu pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej na terenie aresztu śledczego przy Wałach Jagiellońskich w Bydgoszczy prowadzili prace sondażowe, badając tropy z których wynikało, że w tym miejscu mogą znajdować się szczątki ofiar komunistycznego reżimu. Do dziś nie jest znany los 10 żołnierzy związanych wcześniej z Armią Krajową, którzy w okresie od grudnia 1945 do maja 1946 zostali rozstrzelani.

Opublikowano w Bydgoszcz

To była noc wioślarskich emocji, gdy według czasu japońskiego dzień się rozpoczynał. Zgodnie ze starym zwyczajem w nowej siedzibie RTW Lotto Bydgostii zawodnicy, w tym także młodzi, którzy być może w przyszłości będą olimpijczykami, trenerzy, działacze oraz prezydent Rafał Bruski wspólnie kibicowali. Wszyscy szczególnie liczyli na dobre występy zawodników RTW Lotto oraz Zawiszy.

Opublikowano w Sport

Rok 2020 za sprawą światowej pandemii COVID-19 nieco rozmodelował system ochorny zdrowia. Priorytetem stała się walka z pandemią, na czym finansowo zyskały szpitale zajmujące się bezpośrednio chorymi na Covid-19. Na dalszy plan spadły natomiast inne świadczenia. Centrum Onkologii w Bydgoszczy rok 2020 zakończyło z blisko 11,9 mln zyskiem, pomimo tego, że w samą walkę z pandemią nie było zaangażowane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30