Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 26 lipiec 2021

Od kilku tygodniu ruch na Wiaduktach Warszawskich odbywa się normalnie dwoma pasami z Fordonu i do Fordonu. Przed tygodnie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na remont przęseł. Na początku sierpnia najprawdopodobniej dowiemy się ile te prace naprawcze będą kosztować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w Sadkach zachęcał do szczepień, aby w ten sposób uchronić szpitale oraz osoby narażone na zakażenie, przed kolejną falą COVID-19.. W Sadkach zainaugurował on inicjatywę, która ma pomóc zwiększyć wyszczepialność wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego – trasę szczepionkobusu.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Od kilku tygodni w Polsce widoczne jest spowolnienie programu szczepień, w stosunku do poziomu wyszczepialności średniej dla Unii Europejskiej. Tymczasem Węgry o kilka tygodni wyprzedziły Unię Europejską, przez co już w połowie maja zaczęli ocierać się o unijny cel jakim jest uzyskanie odporności populacyjnej.

Opublikowano w Magazyn

Polska już od 1998 roku notuje zbyt niski współczynnik dzietności kobiet, a od 2018 roku – ujemny przyrost naturalny. Pandemia COVID-19, która spowodowała duży wzrost liczby zgonów w IV kwartale ub.r., jeszcze ten trend przyspieszyła. Z kolei niepewność związana z SARS-CoV-2 wpłynęła negatywnie na plany prokreacyjne części potencjalnych rodziców, co – jak wynika z projektu Strategii Demograficznej – najprawdopodobniej w pełni objawi się w tym roku w postaci kolejnego spadku urodzeń. Ten trend ma zahamować opublikowany w czerwcu projekt Strategii Demograficznej 2040, jednak – jak ocenia ekspert Nowej Konfederacji – skuteczność tego typu polityk w krajach Europy Zachodniej jest aktualnie niewielka.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 26 lipiec 2021 15:56

Za nami wyborcza niedziela

W niedzielę 25 lipca do urn wyborczych udała się część mieszkańców Tucholi, Kęsowa i Warlubia, za sprawą odbywających się tego dnia uzupełniajacych wyborów samorządowych. O wynikach tych wyborów oraz ich przyczynach piszemy poniżej.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 26 lipiec 2021 10:23

Uczcili świętego Krzysztofa rajdem rowerowym

W sobotę Kościół wspomniał św. Krzysztofa patrona kierowców, ale też różnego rodzaju podróżnych. Rowerowe Błonie postanowiło uczcić patrona podróżnych w podróży – rajdem rowerowym wokół Bydgoszczy liczącym 44 km. Przyciągnął on dość sporą rzeszę miłośników rowerowej rekreacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Żnin i Chełmno ostatecznie zrezygnowały z uczestnictwa w rządowym programie Kolej Plus, wciąż w grze jest Koronowo z dość ciekawą konepcją skomunikowania Bydgoszczy z Krajną. Żeby projekt miał szansę na realizację trzeba do jesieni opracować studium, Koronowo jest w trakcie postępowania przetargowego, teraz trzeba jednak pozbierać pieniądze na to opracowanie.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30