Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 25 lipiec 2021

Ciekawy marsz z punktu widzenia folkloru politycznego oraz socjologicznego przeszedł w sobotę przez centrum Bydgoszczy, przyciągając z całej Polski kilkaset osób. Głównym celem marszu była krytyka szczepień przeciwko COVID-19, z jednoczesnym kwestionowaniu istnienia pandemii. Sam wirus przyrównywano do ,,trochę cięższej” grypy. Pojawiła się też teoria, że pandemię i szczepionki mogła zmyśleć obca rasa reptilianie – jaszczuroludzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W zakończonym tygodniu GDOŚ w Szczecinie wydał decyzje środowiskową dla liczącego 108 km odcinka planowanej drogi ekspresowej S-10 pomiędzy Stargardem i Piłą. Realizacja tej inwestycji znacznie usprawni skomunikowanie Bydgoszczy ze Szczecinem.

Opublikowano w Regionalne

Portal Gazety Krakowskiej zaprasza w swojej publikacji na weekendowy wypad do Bydgoszczy, informując w tytule, że można w niecałą godzine przylecieć z Krakowa do Bydgoszczy samolotem.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 25 lipiec 2021 11:45

Biskup i nasze wioślarki w finale

Noc z soboty na niedziele w Tokio była istotna z uwagi na rywalizację wioślarzy, którzy stanowią główny trzon w reprezentacji kujawsko-pomorskiego na Igrzyskach Olimpijskich. Dobrze tej nocy spisała się dwójka podwójna mężczyzn i kobieca osada W4 – będą oni w środę walczyć już o medale.

Opublikowano w Sport

Syndromem Jonasza papież Franciszek nazywa pokusę uproszczonego redukcjonizmu, w którym ludzie politycznie dzielą się na dwa obozy. Papież uważa, że powinniśmy przeciwskazać się współczesnym formom polaryzacji. Nie sposób jest nie zauważyć, że następca św. Piotra dość krytycznie odnosi się do syuacji także widocznej na polskiej scenie politycznej, gdzie w oparciu o walkę o uproszczone pojmowanie wartości mamy zachęte do udziału w wojnie plemiennej po którejś ze stron.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31