Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 24 lipiec 2021

Cmentarz Starofarny nazywany jest niekiedy Bydgoskimi Powązkami, spoczywa na nim bowiem wielu zasłużonych bydgoszczan, wiele nagrobków ma natomiast ogromną wartosć kulturową. Od dwóch lat mówi się o problemie zniszczeń jakie powodują na nim wandale.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim tygodniu w województwie kujawsko-pomorskim przeprowadzono niespełna 64 tys. szczepień, gdy analogicznie tydzień temu było to ponad 100 tys. Mamy zatem spadek o kilkadziesiąt procent, jak wynika ze wskaźników, w kolejnych tygodniach szczepienia w naszym regionie będą dalej zwalniały. Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem szczegółowym.

Opublikowano w Regionalne

Ostatni zgon spowodowany COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim został potwierdzony w środę 15 lipca, czyli półtora tygodnia temu. Przez 24 dni lipca stierdzono 12 zgonów, gdy jeszcze nie tak dawno było to kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tygodniowo. Od początku pandemii w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono blisko 4,8 tys. zgonów.

Opublikowano w Regionalne

Śimierć Bolesława Bieruta byla w powojennej Polsce przełomem, bowiem zakończyła okres kojarzony z brutalny terrorem jaki stosowano dla utrzymania wladzy wobec społeczeństwa. Wydarzena z 1956 roku, o których wspomniałem w poprzednim rozdziale, w tym Poznański Czerwiec, październikowa rewolucja na Węgrzech, a także w pewnym sensie Bydgoski Listopad sprawiły, że ustrój PRL zyskał nieco ludzkiej twarzy. Wciąż jednak był to ustrój totalitarny, wybory były fałszowane. 

Opublikowano w Magazyn

W nocy z piątku na sobotę w Tokio odbyły się kolejne biegi eliminacyjne z udziałem sportowców z Kujaw. Ten drugi dzień wioślarskich zmagań był nieco gorszy, bowiem żadnej z naszych osad nie udało się wywalczyć bezpośrednich awansów do półfinałów. Na szczęście w nocy z soboty na niedzielę będą mieli jeszcze szanse w repasażach. Kulminacja zmagań wioślarzy o medale rozpocznie się we wtorek – a właściwie w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.

Opublikowano w Sport

Dokładej statystyki nie znamy, ale można mówić przynajmniej o dziesiątkach wniosków o ukaranie, które kierowała bydgoska policja, bydgoskie sądy z uwagi jednak na ewidetne wątpliwości odmawiały wszczynamia postępowań. Te sprawy pokazują jak ważny jest niezależny od władzy wykonawczej wymiar sądowniczy, w przypadku jego braku, te osoby najprawdpodobniej były już ukarane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31