Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 17 lipiec 2021

W 2014 roku rozebrana została widoczna z dworca Bydgoszcz Główna parowozownia z XIX wieku, mająca wartość zabytkową. Rozbiórka była konieczna dla rozwoju zakładów PESA. Wojewoda Ewa Mes zobowiązała wówczas władze Bydgoszczy do zdeponowania materiałów i odbudowy w przyszłości tendrowni. Nie powiedziano jednak o jaką przyszłość chodzi, mija 6 lat, a na razie planów co do odbudowy nie ma. Ratusz wskazuje na brak wolnych środków budżetowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Traktat o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej jest niezgodny z polską Konstytucją. Jak wynika natomiast z innego orzeczenia Trybunału z 2005 roku, że w przypadku niezgodności polskiego prawa z prawem Unii Europejskiej możliwe są trzy scenariusze, w tym wyjscie z Unii Europejskiej. Zasadne jest zatem pytanie, czy orzecznie TK, przyjmując, że jest praworządne, nie rozpoczyna formalnej procedury wyjścia Polski z Unii Europejskiej?

Opublikowano w Regionalne

Ogłoszony 22 lipca 1944 roku Manifest PKWN ustanawiał w Polsce powojennej władze podległą Moskwie – sam manifest miał podyktować zresztą Józef Stalin. Do 1947 roku władze na ziemiach polskich sprawować miała Krajowa Rada Narodowa do czasu przeprowadzenia wyborów, które wybrały Sejm Ustawodawczy. Te wybory, podobnie jak kolejne zostały sfałszowane, w oparciu o nie jednak wybrano nowy parlament. Po publikacjach poświęcony II Rzeczypospolitej kontynuujemy cykl poświęcony dziejom bydgoskiego parlamentaryzmu.

Opublikowano w Magazyn

Nowe warianty koronawirusa nie doprowadzą już w Polsce do problemów w służbie zdrowia - powiedział w piątek PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. W jego ocenie nie należy się skupiać np. na wariancie delta, a na budowaniu odporności populacyjnej.

Opublikowano w Magazyn

Po kilkutygodniowym spadku liczby wykonywanych szczepień w województwie kujawsko-pomorskim w ostatnim tygodniu mieliśmy wzrost do poziomu ponad 100 tys. tygodniowo. Jest to jednak pozorny wzrost bowiem na blisko 107 tys. szczepień ponad 85 tys. to były osoby przyjmujące drugą dawkę.

Opublikowano w Regionalne

Dostosowanie Ronda Jagiellonów do potrzeb osób niepełnosprawnych było jedną z obietnic jakie w kampanii wyborczej złożył prezydent Rafał Bruski. Proces przygotowania inwestycji właśnie ruszył, przed nami też kluczowe debaty na temat przyszłości Ronda Jagiellonów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatnio Polskie Radio PiK szczyciło się 85. leciem – jak spojrzy się na dokonania tej rozgłośni w tym okresie, to znajdziemy też takie, które dzisiaj są powodem bardziej do wstydu niż szczycenia się – mowa chociażby o indoktrynowaniu społeczeństwa w ideologii komunistycznej, czy propagowanie ustroju marksistowsko-leninowskiego. W świetle działań wojewody nasuwa się pytanie – czy radio powinno zostać zdekomunizowane np. poprzez likwidację?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31