Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 15 lipiec 2021

- To wszystko świadczy o tym, że szkoła z wolnej i otwartej, ma być zamkniętą i pełną zniewolenia, takiego jak proponuje Prawo i Sprawiedliwość – tak przygotowane przez ministra Przemysława Czarnka projekty zmian w ustawie o szkolnictwie ocenia poseł Krzysztof Gawkowski. Od kilku tygodni w Polsce zbierane są podpisy pod wnioskiem o obywatelskie wotum nieufności wobec ministra Czarnka. W czwartek podpisy zbierali w Bydgoszczy posłowie Lewicy wraz z lokalnymi działaczami.

Opublikowano w Bydgoszcz

W granicach 30-40 proc. próbek stwierdzany jest wariant Delta, biorąc pod uwagę sekwencjowane próbki, które wysyłamy do laboratoriów - powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Opublikowano w Regionalne

- Śledząc to co dzieje się w Europie, w innych krajach, chcemy zapobiec czwartej fali, aby była ona jak najmniej dotkliwa dla mieszkańców naszego miasta – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, zapowiadając piątkową i sobotnią akcję szczepień ,,bez skierowania”. Będziemy mogli przyjść się zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji, potrzebny będzie jedynie dowód osobisty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przebudowa płyty Starego Rynku, która zakończyła się w 2019 roku do dzisiaj spore emocje, głównie za sprawą nieestetycznych cieków, które pojawiły się powierzchni kamiennych płyt. Inwestycji tej – wartej 14,5 mln zł – przyjrzała się Najwyższa Izba Kontroli wskazując poważne uchybienia po stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który zlecił i nadzorował prace inwestycyjne.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek z funkcji prezesa Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy odwołany został przez Radę Nadzorczą Leszek Walczak. Przyczyny tej decyzji nie są znane, jedynie co udało nam się ustalić, oczekiwał tego właściciel czyli Polska Grupa Zbrojeniowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Hospitalizacje z powodu COVID-19 osób w pełni zaszczepionych zdarzają się bardzo rzadko – wynika z badania polskich naukowców, które opublikowało czasopismo „Vaccines”. Świadczy to o wysokiej skuteczności szczepień w zapobieganiu ciężkiemu przebiegowi tej choroby.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj o godzinie 18:00 w Spichrzach nad Brdą Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy odbędzie się wernisaż wystawy pt. ,, #przemysłowaFOTObydgoszcz”. Ma ona na celu przypomnieć jak przemysł kreował jeszcze nie tak dawno architekturę w centrum Bydgoszczy, co krytykowali urbaniści.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31