Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 14 lipiec 2021

O około 2 minuty mniej będą czekać kierowcy na przejeździe kolejowym jadący ulicą Przemysłową w kierunku Witebskiej na Siernieczku. To efekt inwestycji poczynionych przez PKP PLK. W województwie kujawsko-pomorskim za kwotę około 10 mln zł wyremontowano 30 przejazdów kolejowych.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 14 lipiec 2021 19:40

Budimex szuka pracowników

Budimex – lider na rynku branży budowlanej – poszukuje osób, które chcą czerpać satysfakcję z pracy i sprawdzać się przy najbardziej prestiżowych inwestycjach.

Opublikowano w Regionalne

W środę do Bydgoszczy przyjechała posłanka Daria Gosek-Popiołek zasiadająca w komisji ochrony środowiska, która w obecności posłanki Magdaleny Biejat, aby wyrazić stanowisko, iż zanim zapadnie decyzja o budowie nowej instalacji termicznego unieszkodliwiania odpadów Eneris Proeco na terenach byłego Zachemu, konieczne są daleko idące konsultacje z mieszkańcami, których zdaniem Lewicy Razem w Bydgoszczy zabrakło.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Transformacja energetyczna w Polsce potrzebuje kwoty rzędu 1 bln zł. To nie będą środki pochodzące wyłącznie z zewnątrz, sami też będziemy musieli znaleźć pieniądze w budżecie – mówi Jan Szewczak, członek zarządu PKN ORLEN ds. finansowych. Jak wskazuje, przejście na zieloną energię w Polsce będzie wymagać gigantycznych inwestycji w nowe źródła i infrastrukturę, ale przy tym jest to też duże wyzwanie dla biznesu. Podczas debaty zorganizowanej przez Związek Pracodawców Klastry Polskie eksperci podkreślali, że energetyczna rewolucja wymaga nie tylko dużych pieniędzy, lecz także stabilnych ram prawnych i ponadpartyjnego konsensusu.

Opublikowano w Magazyn

Linia kolejowa nr 231 powstałą w 1882 roku dla skomunikowania Inowrocławia z Kruszwicą i Mogilnem. O ile odcinek z Inowrocławia do Kruszwicy jest wykorzystywany towarowo to stan odcinka pomiędzy Kruszwicą i Mogilnem jest na tyle zły, że jest całkowicie zamknięty. Ostatni pociąg pasażerski z Kruszwicy do Mogilna przejechał w 1996 roku, czyli ponad 25 lat temu. Samorządowcy chcieliby przebieg tej linii zagospodarować na rekreację rowerową.

Opublikowano w Kruszwica

Dzisiaj sytuacja epidemiczna w Polsce jest dobra, istnieje jednak spore ryzyko, że na jesień ponownie będzie trzeba powrócić do obostrzeń, szczególne niebezpieczeństwo stwarza wariant delta. Najskuteczniejszą bronią przed ponownym lockdownem i kolejnymi nadliczbowymi zgonami jest zaszczepienie się.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31