Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 13 lipiec 2021

Po zakończeniu II wojny światowej podziemie antykomunistyczne nie zgadzało się na podległość Polski Moskwie, stawiając zbrojny opór nowemu porządkowi. Służba Bezpieczeństwa rozprawiała się z nimi w sposób bezwzględny – wielu osobom odebrano prawo do godnego pogrzebu, ich szczątki zakopywano w tajemnicy, przez co rodziny nie mogły nawet odwiedzić grobów bliskich. W tym tygodniu znaleziono na ,,Bydgoskiej Łączce” kolejne szczątki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2016 roku radni jednomyślnie nazwali skwer na Osiedlu Leśnym imieniem Pomorskiego Okręgu Wojskowego, dla uczczenia tego, że przez dziesiątki lat w Bydgoszczy znajdowała się siedziba okręgu wojskowego obejmującego północną Polskę. 23 grudnia wojewoda uznał, że POW propaguje komunizm i zmienił nazwę skweru na płk. Łukasza Cieplińskiego, walczącego w podziemiu antykomunistycznym. Wciąż nie wiemy jednak, czy decyzja wojewody jest legalna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bluzy siatkarskie są nieodłączną częścią oficjalnego kompletu siatkarskiego. Chronią zawodników przed chłodem, są świetnym okryciem na wszelkiego rodzaju wyjazdach i przede wszystkim swoim spójnym dla całego zespołu wyglądem, podkreślają jedność drużyny. Jak dopasować kolorystycznie bluzy siatkarskie do barw swojego zespołu?

Opublikowano w Polecane

Płaca minimalna w 2022 roku wynieść ma 3 tys. zł, obserwujemy również zjawisko inflacji przekładające się na wzrost cen, zamrożone mają być natomiast płace pracowników budżetówki, głównie urzędów państwowych. NSZZ Solidarność zapowiada przygotowania do protestów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szczepionki przeciwko COVID-19 są skuteczne nie tylko w badaniach klinicznych, lecz również w tzw. realnym świecie – wykazały analizy w USA. Również ich realną efektywność oceniono jako bardzo wysoką.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 13 lipiec 2021 13:50

Zmiana na stanowisku prezesa WZL

W poniedziałek Rada Nadzorcza Wojskowych Zakładów Lotniczych odwołała z funkcji prezesa Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy Leszka Walczaka, który tę funkcję pełnił od kilku lat. Ta decyzja wywołała niezadowolenie części załogi.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 13 lipiec 2021 09:06

Szanse na kolej do Żnina coraz mniejsze

Rządowy program Kolej Plus zakłada dofinansowanie 85% kosztów inwestycji kolejowych, których celem jest przywracanie kolei miastom powiatowym. Pozostałe 15% kosztów muszą zmontować samorządy. Żeby mieć szansę na to dofinansowanie trzeba do jesieni opracować wstępne studium – wszystko wskazuje na to, że w przypadku projektów żnińskich nie uda się zdążyć z dokumentacją.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Cieszymy się, gdy po zawodach lekkoatletycznych piszą o Bydgoszczy światowe portale informując o osiągniętym na stadionie Zawiszy wyniku przez jakiegoś sportowca. Nie zawsze jednak mamy ,,dobrą prasę” - od kilku tygodni pojawia się dość wiele wzmianek o Bydgoszczy, głównie w niemieckich mediach, w temacie skandali seksualnych w polskim Kościele. Nie jest to forma promocji miasta pożądana, która przynosi miastu raczej szkody wizerunkowe niż pożytek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31