Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 10 lipiec 2021

W prestiżowym kursie ,,Oxford Flute Summer School” weźmie udział Weronika Zych, absolwentka klasy fletu Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Kurs ma 35 letnią tradycję, a wykładali na nim tacy wybitni artyści jak m. in.: Jacques Zoon, William Bennett, Peter Lloyd, Michael Cox, Jeanne Baxtresser, Wissam Boustany, Michel Debost, Katherine Kemler, Patricia Morris.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoszcz może się poszczycić bogatymi tradycjami parlamentarnymi, budowanymi przez jej reprezentantów na przestrzeni dziejów. Podejmuje się dzieła ich spisania i przybliżenia. Dzisiaj przytaczam okres II Rzeczypospolitej, który zaczynam od okresu zaboru niemieckiego, gdy kilka tygodni po symbolicznym 11 listopada 1918 roku w Poznaniu odbył się Polski Sejm Dzielnicowy, kończę zaś wybuchem II wojny światowej, w której zginęli broniąc Ojczyzny z karabinem w ręku bydgoscy parlamentarzyści.

Opublikowano w Magazyn

– Problem z opłatą reprograficzną jest taki, że ona w żaden sposób nie przysłuży się kulturze. Natomiast każdy Polak zapłaci wyższą cenę sprzętu elektronicznego – mówi dr Dawid Piekarz, wiceprezes Instytutu Staszica. Jego zdaniem nowa danina, której wprowadzenie planuje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ustawie o uprawnieniach artysty zawodowego, zrujnuje rynek elektroniki i istotnie zwiększy wykluczenie cyfrowe Polaków, którzy mieliby płacić trzecią najwyższą opłatę na świecie (600 mln zł rocznie). Eksperci ostrzegają, że wbrew pierwotnym założeniom setki milionów złotych nie trafią na emerytury artystów i twórców oraz do osób tworzących kulturę wysoką i ambitną, ale głównie do bogatych celebrytów. Obawiają się także groźnego wzmocnienia pozycji organizacji zbiorowego zarządzania, jak ZAiKS, które w cyfrowych czasach stają się w ogóle niepotrzebne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Problem wyskakującej podczas upałów szyny tramwajowej przy ulicy Jagiellońskiej, na wysokości Urzędu Wojewódzkiego pojawia się od kilku lat, również w tym roku mieliśmy taki incydent, co prawda kilkadziesiąt metrów dalej. To, że szyny tramwajowe nie lubią upałów wiadomo, ale w tym wypadku mamy ewidentnie czuły punkt.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek oficjalnie oddano do użytku kompleks Średniej Krokwi w Zakopanym – są to skocznie K-95, K-65, K-37 i K-15, które znajdują się w niedalekim sąsiedztwie Wielkiej Krokwi K-125. Kompleks średnich skoczni ma zapewnić dogodne warunki szkoleniowe dla młodych adeptów skoków narciarskich, pomagając rozwijać kolejne talenty, które mogą kontynuować sukcesy wielkich mistrzów takich jak Adam Małysz czy Kamil Stoch.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tylko nieco ponad 20 tys. nowych osób zaszczepiło się w ostatnim tygodniu w województwie kujawsko-pomorskim. Dominowały szczepienia drugą dawką- w ostatnim tygodniu łącznie wykonano niecałe 90 tys. szczepień. Zapraszamy na szczegółowy raport.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30