Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 01 lipiec 2021
piątek, 02 lipiec 2021 00:42

Ulica Długa zmieniła się nie do poznania

Czasami wystarczy niewiele, żeby zmienić o wiele ogólne wrażenie. Od pewnego czasu idąc ulicą Długą natkniemy się na zupełnie inny klimat miejski – wzrosła liczba stolików, przy których można usiąść i wypić kawę, z którymi doskonale komponuje się straganik z owocami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Remont mieszkania to przedsięwzięcie, podczas którego trudno o zachowanie czystej przestrzeni. Standardem jest zakurzenie pomieszczeń podczas wiercenia w ścianach, pył i kurz. Oprócz oczyszczania przestrzeni z tego rodzaju brudu, konieczna jest utylizacja odpadów poremontowych, np. starej instalacji, mebli czy odłamków kafli. Do czyich obowiązków należy porządkowanie miejsca po pracach remontowych? Czy można wymagać ich od wynajętej do przeprowadzenia prac ekipy remontowej? A może osoby przeprowadzające remont działać muszą na własną rękę?

Opublikowano w Polecane

Wśród osób niezaszczepionych jest zdecydowanie więcej zgonów na COVID-19 związanych z zakażeniem wywołanych nowym wariantem Delta w Wielkiej Brytanii – odnotowują eksperci.

Opublikowano w Magazyn

W czwartek w Młynach Rotherach w Bydgoszczy odbył się Konwent Prezydent Miast Prezydenckich z województwa kujawsko-pomorskiego. Na to spotkanie zaproszona marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Głównym tematem rozmów była nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej, o której póki co wiemy niewiele, dokładnie ile i na co pieniędzy będzie można wydawać. Są jednak już duże kontrowersje co do podziału środków pomiędzy województwa.

Opublikowano w Regionalne

- To jest osoba, która była dumna z tego, że była Polakiem – tak mówił o swoim ojcu dzisiaj Piotr Grygiel, przed uroczystym odsłonięciem tabliczek informujących, iż patronem ronda w Białych Błotach jest ppłk. Antoni Grygiel. Rondo przebiega wzdłuż ulicy Szubińskiej, jest zatem ruchliwe bowiem łączy Bydgoszcz z drogą S-5, ponadto w tym miejscu krzyżują się drogi na Trzciniec i Miedzyń.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szczepienie cały czas jest w zasadzie jedną główną bronią, która może nas uratować - powiedział w środę minister zdrowia Adma Niedzielski. Zaznaczył, że obecnie to nie obywatele czekają na szczepienia, ale szczepienia czekają na obywateli.

 

Opublikowano w Regionalne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wybrał oferenta w przetargu na naprawę Mostu Uniwersyteckiego, głównie chodzi o funkcjonowanie systemu want utrzymujących – wybrano ofertę firmy Kormost, która związana jest kapitałowo z budowniczym tego mostu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30