Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 05 styczeń 2017

Decyzją Sejmu RP jednym z patronów roku 2017 w Polsce jest św. brat Albert Chmielowski, założyciel zgromadzenia Albertynów i Albertynek. Postać niezwykle bogata – jako malarz przyjaźnił się z zasłużonym dla Bydgoszczy kolegą po fachu Leonem Wyczółkowkim, walczył również w powstaniu styczniowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Brak ostatecznej decyzji ZRID nie musi już dyskwalifikować budowy II etapu ul. Ogińskiego z dofinansowania unijnego. Zarząd Województwa zmienił niedawno kryteria oraz ogłosił nowy konkurs. Bez decyzji ZRID nie ruszą jednak prace budowlane, więc tego problemu nie obejdziemy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego, w polskiej tradycji znane potocznie Świętem Trzech Króli. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Symbolizuje ono oddanie hołdu przez ludzi różnych warstw społecznych oraz części przedstawicieli świata pogan nowo narodzonemu Jezusowi Chrystusowi.

Opublikowano w Regionalne

W Inowrocławiu odbyły się w czwartek obchody 98-tej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Była to dla tego miasta jednak przede wszystkim rocznica wyzwolenia po ponad wieku niewoli spod jarzma pruskiego. Polacy bowiem aż do wybuchu II wojny światowej miasta nie oddali.

Opublikowano w Inowrocław

W tym roku przez Inowrocław przejdzie I Orszak Trzech Króli. Co roku w organizowanych w Polsce Orszakach uczestniczy coraz większa liczba uczestników, na mapie Orszaku pojawiają się zaś kolejne miasta. Jutro zapoczątkowana ma zostać tradycja inowrocławskich Orszaków Trzech Króli.

Opublikowano w Inowrocław

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, Belma oraz Nitro-Chem są podmiotami przemysłu zbrojeniowego skupionego w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli przy tworzeniu PGZ popełniono wiele błędów. Kontrolerzy kwestionują chociażby zasadność ulokowania siedziby PGZ w Radomiu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według prognoz spodziewać możemy się znacznego spadku temperatury. Urząd Miasta apeluje, abyśmy zwracali uwagi na bezdomnych, dla których mróz i śnieg mogą nieść śmiertelne niebezpieczeństwo. Służby odpowiedzialne za pomoc społeczną są wstanie im pomóc, ale nie zawsze można do nich dotrzeć.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 05 styczeń 2017 08:29

Autobusy 69 i 89 wrócą na swoje stałe trasy

Od piątku 6 stycznia autobusy linii komunikacyjnych nr 69 i 89 wrócą na swoją dawną trasę. Czasowa zmiana trasy obowiązuje od 10 grudnia, w związku z przebudową łącznicy alei Wojska Polskiego z alejami Jana Pawła II w kierunku Ronda Toruńskiego. Najważniejsze co się zmieni, to zostanie zlikwidowany przystanek tymczasowy Wojska Polskiego/Kładka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29