Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 22 styczeń 2017

Być może prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski nie będzie mógł w 2018 roku ubiegać się o trzecią kadencję. Politycy Prawa i Sprawiedliwości coraz śmielej zabierają się za pomysł ograniczenia kadencyjności prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku stycznia informowaliśmy, iż zaledwie 712 mieszkańców dzieliło w III kwartale 2016 roku województwo kujawsko-pomorskie do zmniejszania liczebności radnych Sejmiku Województwa o trzech. Wszystko wskazuje na to, że magiczną liczbę 2 mln mieszkańców przekroczyliśmy w IV kwartale.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 23 styczeń 2017 00:34

Nie do końca transparentne Bydgoskie Granty Oświatowe

O tym, że nie powinno się być sędzią we własnej sprawie wiedzieli już Rzymianie. Tej zasady nie dochowuje się jednak już przy przydzielaniu Bydgoskich Grantów Oświatowych, bowiem funkcjonujący mechanizm selekcji wniosku umożliwia zasiadanie w komisji grantowej dyrektorów szkół, których placówki jednocześnie wnioskują o przyznanie grantu z budżetu miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 22 styczeń 2017 20:33

Czy K-PTS należy sprywatyzować?

Na budżetowej sesji sejmiku padło kilka opinii wskazujących, iż pewnym balastem dla budżetu województwa jest funkcjonowanie kosztownej spółki jaką jest Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy z siedzibą we Włocławku. Przestarzały tabor, często nieatrakcyjne rozkłady jazdy – to wszystko sprawia, że można odnieść wrażenie, że województwo niezbyt dobrze radzi sobie z prowadzeniem spółki autobusowej. Lekarstwem na to mogłaby być prywatyzacja.

Opublikowano w Regionalne

Położona pod Bydgoszczą miejscowość Brzoza może się poszczycić jednym z ładniejszych pomników poświęconych Powstaniu Wielkopolskiemu. Przejeżdżając przez Brzozę na Łabiszyn nie sposób go nie zauważyć, w tym miejscu spoczywa 19 powstańców, którzy zginęli podczas potyczek w styczniu 1919 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj obchodziliśmy 97 rocznicę wkroczenia do Bydgoszczy wojsk polskich – dzień 20 stycznia wspominamy bowiem jako datę powrotu miasta do granic Polski. Główne uroczystości z tym związane odbywały się jednak 22 stycznia, gdy do Bydgoszczy pociągiem przyjechał głównodowodzący wojsk wielkopolskich gen. Józef Dowbor-Muśnicki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do ramówki bydgoskiego oddziału Telewizji Polskiej wszedł nowy program pt. ,,Lekcja Historii”. Jest to całkowicie produkcja TVP Bydgoszcz we współpracy m.in. z IPN poświęcona historii regionu. Do tej pory w stałej ramówce TVP Bydgoszcz nie było cyklicznego programu, który pozwalał widzą odgrywać ich lokalną historię.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29