Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 16 styczeń 2017

Przed rokiem w audycji telewizyjnej poseł Paweł Olszewski PO zarzucił przewodniczącemu NSZZ Solidarność Piotrowi Dudzie udział w pacyfikowaniu strajkujących robotników w stanie wojennym. Duda poczuł się tymi słowami urażony i założył Olszewskiemu sprawę karną. Sąd po zbadaniu sprawy zdecydowało jej umorzeniu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 16 styczeń 2017 23:19

O pielgrzymce kibiców raz jeszcze

Zachęcamy do obejrzenia naszej relacji filmowej z IX Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, która pozwoli poczuć namiastkę klimatu jaki panował w duchowej stolicy Polski. Tegoroczne pielgrzymowanie poświęcone było przede wszystkim Narodowym Siłom Zbrojnym oraz Poznańskiej Piątce – liderom młodzieży katolickiej, zamordowanym przez gestapo.

Opublikowano w Magazyn

Na razie jest to luźna zapowiedź wypowiedziana przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na antenie Radia Szczecin, w sprawie wprowadzenia ograniczeń kadencyjności dla samorządowców pełniących funkcję jednoosobowo. Jak zdążyliśmy się jednak przyzwyczaić, większości rządzącej dość szybko udaje się przechodzić z zapowiedzi do realizacji.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 16 styczeń 2017 17:04

Powstańcza rekonstrukcja na szubińskim rynku [WIDEO]

Jednym z ciekawszych elementów odbywających się w sobotę powiatowych uroczystości 98 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Szubinie, była rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca początki tego zrywu niepodległościowego.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W środę 28 grudnia Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła budżet miasta na rok 2017. Duże wątpliwości opozycji budził sposób procedowania nad poprawkami budżetowymi, dlatego też grupa radnych PiS-u zdecydowała się zaskarżyć uchwałę do wojewody.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 16 styczeń 2017 13:34

Inowrocław pobił swój rekord podczas WOŚP

Prawie o jedną trzecią lepszym wynikiem zakończył się 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Inowrocławiu niż w roku poprzednim. Z danych podanych dzisiaj rano przez miejski sztab wynika, że udało się przekroczyć kwotę 105 tys. zł.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 16 styczeń 2017 12:45

Czy TVP zmanipulowała obraz we Wiadomościach?

Wczoraj za pośrednictwem TVP Bydgoszcz wywiadu na temat wydarzeń sejmowych udzielał toruński poseł Arkadiusz Myrcha PO. Parlamentarzysta chciał przy tej okazji pokazać poparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego wystąpił przed kamerą z promującym akcję serduszkiem. Do widzów Wiadomości ten przekaz jednak nie dotarł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Taką kwotę po północy podał Jerzy Owsiak. Będzie ona jednak rosła bowiem cały czas spływają pieniądze, dodatkowo część aukcji internetowych będzie prowadzona jeszcze przez najbliższe dni. Najprawdopodobniej w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobije rekord. Wstępnego podsumowania tego rocznego finału spodziewać możemy się jeszcze w poniedziałek.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 16 styczeń 2017 01:31

Bydgoszcz dobrze się bawiła z Orkiestrą

393 tys. złotych – taką kwotę około godziny 1 w nocy podał Sztab Regionalny WOŚP. Ta kwota będzie jednak wyższa, bowiem cały czas trwa liczenie spływających pieniędzy. Przez najbliższe dni prowadzone będą także licytację – wylicytować można m.in. obiad z prezydentem Rafałem Bruskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30