Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 13 styczeń 2017

W przyszły piątek – 20 stycznia – przypadnie dokładnie 97 rocznica wkroczenia polskich wojsk na Stary Rynek w Bydgoszczy, co wiązało się z zakończeniem nad Brdą ponad stuletniego okresu zaboru pruskiego. Bydgoszcz od wieków związana z Polską, od czasów piastowskich, powróciła do Macierzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu Prezydent RP Andrzej Duda podpisał reformę systemu oświaty, której głównej elementem będzie likwidacja gimnazjów. Najbliższe tygodnie będą okresem, gdy samorządy będą musiały podjąć stosowne decyzję, w celu dostosowania prowadzonych przez siebie szkół do nowego systemu. Urząd Miasta Bydgoszczy chce wdrożyć reformę w sposób najbardziej korzystny dla uczniów i nauczycieli, choć władze miasta samą likwidację gimnazjów krytykują.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 13 styczeń 2017 10:17

Jak działa ,,Radio Stop”?

Nadanie sygnału awaryjnego ,,Radio Stop” przez dyżurnego ruchu w Serocku (gmina Pruszcz) najprawdopodobniej uchroniło pasażerów dwóch pociągów przed wypadkiem, bowiem pojazdy jechały wprost na siebie. Dla osób nie interesujących się na co dzień terminologią kolejową, sformułowanie ,,Radio Stop” może być czymś nowym. Wyjaśniamy jak to działa.

Opublikowano w Magazyn

W 2003 roku Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął uchwałę o utworzeniu Biura Regionalnego Województwa w Brukseli. Jednym z zadań biura jest zwiększanie rozpoznawalności Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Europie. Najwyższa Izba Kontroli w wystąpieniu pokontrolnym zauważą, że w niewłaściwy sposób mierzono efekty tej działalności.

Opublikowano w Regionalne

Corocznie w Bydgoszczy centralnym miejscem odbywania się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Stary Rynek. Tak też będzie również w tym roku. Impreza zacznie się o godzinie 12:00, kwestujących wolontariuszy zapewne spotkać będziemy mogli zaś od wczesnych godzin porannych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29