Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 05 grudzień 2016

Po ogłoszeniu informacji o zatwierdzeniu Planu Spójności Komunikacyjnej Kolejowej i Drogowej dla kujawsko-pomorskiego bydgoscy radni wojewódzcy zarzucili Urzędowi Marszałkowskiemu manipulowanie opinią publiczną. Dokładnie wskazywali na nie mówienie mieszkańcom wprost, że inwestycje kolejowe w zachodniej części województwa mają mały priorytet. Oficjalny komunikat Urzędu Marszałkowskiego jest sprzeczny również z zapisami Krajowego Programu Kolejowego.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Zbliżamy się do rocznicy uruchomienia linii tramwajowej do Fordonu, która niosła za sobą wręcz rewolucję w organizacji transportu miejskiego. Wiele osób mogło być zadowolonych, byli jednak też pokrzywdzeni. Planujemy przygotować zestawienie potrzebnych zmian i potrzebujemy do tego Państwa pomocy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaktualizowało Krajowy Program Kolejowy po konsultacjach społecznych. Niestety oczekiwania płynące z naszego regionu nie zostały uwzględnione.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 05 grudzień 2016 17:14

Stowarzyszenie metropolitalne zostało zarejestrowane

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zarejestrował stowarzyszenie jednostek samorządu terytorialnego Metropolia Bydgoszcz, którego członkami jest 21 samorządów lokalnych. Celem stowarzyszenia jest zaciśnięcie współpracy pomiędzy samorządami tworzącymi obszar funkcjonalny Bydgoszczy m.in. poprzez wspólne prezentowanie stanowisk oraz wspólne realizowanie inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wicepremier Mateusz Morawiecki ogłosił niedawno pakiet ,,100 zmian dla przedsiębiorców”, które w dużej mierze mogą obowiązywać już o stycznia. Jedną z ciekawszych propozycji zawartych w projekcie ustawy Prawo przedsiębiorców jest [Ulga na start], czyli zwolnienie nowych przedsiębiorców z obowiązkowego ubezpieczenia społecznego na pół roku.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj złożyli na ręce prezydenta petycję o rozbudowę placu zabaw na Wyspie Młyńskiej o zabawki, z których korzystać mogłyby dzieci niepełnosprawne. Radny Ireneusz Nitkiewicz, że złoży poprawkę do projektu budżetu miasta, aby na ten cel zapisać 100 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 05 grudzień 2016 12:12

Kolejny zawodnik wzmocni Zawiszę

Paweł Kanik karierę piłkarską zakończył 4 lata temu w Wiśle Gruczno. Wiosną zamierza wrócić do gry w piłkę, aby pomóc grającemu w VIII lidze Zawiszy odbić się od dna. Bydgoski zespół wzmocni również Marcin Łukaszewski, który jako kapitan wprowadzał Zawiszę do I ligi.

Opublikowano w Sport

Praktyczne rozliczanie perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2007-2013 w Polsce trwa do końca bieżącego roku. Na początku grudnia na konto Inowrocławia został zrealizowany ostatni przelew, co jak tłumaczą władze miasta, definitywnie kończy rozliczanie starej perspektywy finansowej.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31