Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 29 grudzień 2016

Czy udział bydgoskich samorządowców w manifestacjach przeciwko rządowi Beaty Szydło szkodzi miastu? To pytanie w ostatnim roku zadawane było wielokrotnie. Odpowiedzi udzielane zależały zaś od tego w jakim stosunku do rządu PiS znajdowała się odnosząca się do kwestii osoba.

Opublikowano w Bydgoszcz

Odpowiedzieć na to pytanie powinniśmy próbować zarówno indywidualnie, ale też również zbiorowo jako społeczność kujawska, czy w bardziej lokalnym wydaniu bydgoska. Był to bowiem rok jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, ale również decyzją Sejmu RP poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi.

Opublikowano w Regionalne

Na zakończenie roku 2016 postanowiliśmy podsumować w formie filmowej rundę jesienną w wykonaniu Zawiszy Bydgoszcz. Dzięki zaangażowaniu wielu osób Zawisza zakończył pierwszą część sezonu jako wicelider. Przypomnijmy co działo się od momentu prezentacji do zaciętego pojedynku z AF Brzoza.

Opublikowano w Sport

 Tradycją się stało, że 27 grudnia, czyli w dokładną datę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne organizuje obchody w Chełmcach pod Kruszwicą. W tym roku uroczystości odbyły się po raz trzeci.

Opublikowano w Kruszwica

Być może w niedalekiej przyszłości bydgoszczanie będą chętnie chodzić na spacery na Wzgórzu Dąbrowskiego i Wzgórzu Wolności. Dzisiaj Urząd Miasta złożył wniosek o dofinansowanie unijne dla rewitalizacji parków położonych na tzw. Górnym Tarasie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Coraz bardziej zaawansowane są prace w celu pozyskania funduszy unijnych na tzw. projekt Magazynowa w Inowrocławiu. Na wspomnianej ulicy powstać ma parking i komunikacyjny węzeł przesiadkowy, który połączony będzie tunelem podziemnym z dworcem PKP. Projekt ciekawy, który mógłby nieść realne korzyści dla inowrocławian, ale jest pewien warunek – Inowrocław musi wykorzystywać potencjał kolejowy.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 29 grudzień 2016 08:05

Lewica przeciwna przyjmowaniu uchodźców

Zdaniem szefa kujawsko-pomorskiego SLD Ireneusza Nitkiewicza trzeba pomagać poszkodowanym w wyniku wojen na Bliskim Wschodzie, w tym również mieszkańcom Aleppo w Syrii. Jest on już jednak sceptyczny w kwestii zapraszania uchodźców do Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wystąpienie obywatelskie podczas wczorajszej sesji Rady Miasta wygłosił dr Marek Szymaniak z IPN, który reprezentował społeczny komitet budowy pomnika upamiętniającego żołnierzy podziemia niepodległościowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31