Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 27 grudzień 2016

W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na rozwój kolei aglomeracyjnej samorządy mogą się starać o dofinansowanie dodatkowych projektów kolejowych. Ten program pozwala starać się o dofinansowanie zewnętrzne na budowę linii kolejowej do Portu Lotniczego Bydgoszcz, co znacznie poprawiłoby jego dostępność komunikacyjną. Oceniane będzie jednak zaawansowanie przygotowania inwestycji, a czasu na złożenie aplikacji jest coraz mniej.

Opublikowano w Bydgoszcz

II etap Trasy Uniwersyteckiej, czyli budowa przebicia od ul. Wojska Polskiego do al. Jana Pawła II powinna zakończyć się w połowie 2018 roku. Na razie los tej inwestycji leży jednak w rękach ministerstwa transportu i budownictwa, które analizuje, czy decyzja ZRID została przez wojewodę wydana zgodnie ze sztuką.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dokładniej poprawka złożona przez Rafała Piaseckiego zakłada opracowanie studium inwestycyjnego dla utworzenia Metropolitalnej Kolei Dojazdowej, która miałaby kłaść szczególny nacisk na funkcjonowanie komunikacji w gminach tworzących metropolię. Istnieje prawdopodobieństwo, że na jutrzejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy poprawka ta nie będzie nawet głosowana, bowiem według prezydenta nie spełnia wymogów formalnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podczas obchodów 98-tej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Bydgoszczy wyrażony został niepokój nasilającymi się podziałami politycznymi w dzisiejszej Polsce – Módlmy się, żeby nie zaprzepaścić tamtego zwycięstwa – apelował na początku Mszy Świętej ks. płk. Zenon Surma, co miało przypomnieć, że brak jedności już raz Polaków pozbawił niepodległości. Podczas uroczystości nie komentowano jednak bieżących wydarzeń politycznych, skupiono się bardziej na refleksji historycznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przedstawiciele rad osiedlowych Smukały i Piasków skarżą się na zły stan techniczny ulicy Smukalskiej, która jest w ich opinii kluczową arterią dla dzielnicy Piaski, ale obecny jej stan oceniają za niebezpieczny dla użytkowników. Złożyli oni dzisiaj wraz z radnym Bogdanem Dzakanowskim petycję w tej sprawie, pod którą podpisanych ma być ponad 1,2 tys. mieszkańców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Północna Polska boryka się z silnymi podmuchami wiatru. Na odcinku drogi krajowej nr 25 przebiegającej przez gminę Strzelno wiatr przewrócił przyczepę samochodu ciężarowego. Droga krajowa została zablokowana, potrzebna była interwencja strażaków.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31