Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 23 grudzień 2016

O godzinie 17:50 w ramówce telewizji TVN znajduje się Bożonarodzeniowy koncert tradycyjnych kolęd oraz pieśni świątecznych w nowoczesnych aranżacjach. Koncert nagrany został w Katedrze Bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po agresji Niemiec i Związku Radzieckiego w 1939 roku na Polskę i objęcie całego terenu kraju okupacją, Państwo Polskie kontynuowało swoją działalność na uchodźstwie – wpierw we Francji, a po kapitulacji tego kraju w Wielkiej Brytanii. Okres dziejów emigracji niepodległościowej zakończył się formalnie w grudniu 1991 roku, po przeprowadzeniu w Polsce wolnych wyborów. Senat uczcił 25-lecie tego wydarzenia.

Opublikowano w Regionalne

Senator Jan Rulewski reprezentujący okręg inowrocławski wyraził na ostatnim posiedzeniu Senatu RP stanowczy sprzeciw wobec przyjętej przez Sejm głosami Prawa i Sprawiedliwości ustawy, która ma drastycznie obniżyć emerytury funkcjonariuszom komunistycznego aparatu represji. Amnestie Rulewskiemu wypomina natomiast były prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

Opublikowano w Inowrocław

Wydawało się, że po przyjęciu uchwał dotyczących opracowania planów przestrzennych temat ferm drobiu w gminie Dobrcz na dłuższy czas został zakończony. Grupa mieszkańców wypomina wójtowi Krzysztofowi Szali, że cały problem zaczął się od jego decyzji wyrażającej zgodę na utworzenie uciążliwych dla mieszkańców ferm drobiu, a później miał działać stronniczo na korzyść inwestora. Ich zdaniem miarka się przebrała i chcą dać wójtowi czerwoną kartkę, pozbawiając go stanowiska.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu od kilku tygodni przygotowują się do świąt. Młodzież przystroiła sale lekcyjne oraz korytarze szkolne, aby każdego dnia odczuwać klimat nadchodzącego Bożego Narodzenia. Do „Budowlanki” zawitał również św. Mikołaj i obdarował wszystkich grzecznych uczniów słodkościami.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 23 grudzień 2016 13:10

Akademia Reissa podsumowuje rok 2016

2016 rok dobiega końca. Jaki był? Co przyniosło minione 366 dni? Czas spojrzeć na osiągnięcia Akademii z perspektywy minionych 12 miesięcy. Zapraszamy na Podsumowanie roku w Akademii Piłkarskiej Reissa.

Opublikowano w Sport

Trzeci rok z rzędu w Boże Narodzenie (25 grudnia) organizowana będzie akcja pomocy bezdomnym. W tym roku akcję koordynuje radny Ireneusz Nitkiewicz, który zachęca do przyjścia w niedzielę o godzinie 11:00 na Stary Rynek. Warto zebrać ze sobą pokarmy, które trafią do potrzebujących.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28