Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 22 grudzień 2016

Radny Mateusz Zwolak do najbardziej aktywnych radnych w Bydgoszczy nie należy, zrobiło się jednak o nim głośno za sprawą udziału w proteście pod Sejmem w ubiegłym tygodniu. Prokuratura Okręgowa w Warszawie będzie wyjaśniać, czy uczestnicy zgromadzenia nie dopuścili się naruszenia prawa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dochody budżetu państwa w roku 2016 są wyższe od roku wcześniejszego. Ministerstwo Finansów opublikowało informacje o szacunkowym wykonaniu budżetu w okresie od stycznia do końca listopada. Zauważyć można, iż deficyt budżetowy po roku 2016 będzie znacznie niższy niż zakładano.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 22 grudzień 2016 22:28

Na Starym Rynku z opłatkami w ręku

W czwartkowy wieczór odbyła się w samym sercu miasta Wigilia Bydgoska. Tłumy bydgoszczan ustawiły się w kolejce do świątecznych potraw, ale najważniejszy tego dnia był opłatek, w oparciu o który budowana była wzajemna życzliwość.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 22 grudzień 2016 15:41

Przy Grunwaldzkiej powstanie nowe rondo turbinowe

W odległości kilkuset metrów od węzła drogi ekspresowej S-5 w Pawłówku powstanie rondo turbinowe, już w granicach Miasta Bydgoszczy. Jest to efekt uzgodnień pomiędzy władzami miasta, gminy Sicienko i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem Jerzego Gawędy z inowrocławskiej Solidarności brak dekomunizacji i pełnej lustracji sprawił, że we wszystkich partiach politycznych funkcjonują patologiczne środowiska, związane z poprzednim ustrojem totalitarnym.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 22 grudzień 2016 13:09

Przeoczone Powstanie Wielkopolskie

Tuż po świętach (27 grudnia) przypadnie 98 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, ważnego wydarzenia historycznego dla tożsamości naszego regionu. Niestety według projektu podstawy programowej dla nauczania przedmiotu historia, nie zostało ono ujęte. Co za tym idzie, młodzi Polacy uczyć będą się np. o wojnie secesyjnej w Stanach Zjednoczonych, ale już niekoniecznie o Powstaniu Wielkopolskim.

Opublikowano w Regionalne

Zalane ulice – to widok niestety pojawiający się cyklicznie w Bydgoszczy po intensywnych opadach deszczu. Winę za to ponosi niewydolny system kanalizacji deszczowej, dlatego Miejskie Wodociągi i Kanalizacja przygotowują duży program inwestycyjny, który ma wyeliminować to zjawisko. Dostaniemy na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Architekci Przemysław Gawęda i Marcin Sajdak opracowali wraz z radnym Markiem Słabińskim koncepcję architektoniczną utworzenia terminalu intermodalnego na obszarze Zachodniej Strefy Gospodarczej Inowrocławia. Utworzenie takiego terminalu wiązałoby się z ożywieniem gospodarczym Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj kolejny raz z rzędu odbędzie się na Starym Rynku Wigilia Bydgoska organizowana przez Miasto Bydgoszcz oraz Caritas Diecezji Bydgoskiej. Będzie to przede wszystkim okazja do wzajemnego przełamania się opłatkiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28