Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 16 grudzień 2016

Wznowione po godzinie 21 obrady Sejmu w sali kolumnowej budzą kontrowersje opozycji, której przedstawiciele nie brali udział w posiedzeniu. Opozycja kwestionuje legalność obrad i oczekuje ponownego zwołania Sejmu. Zapewne te wydarzenia będą jeszcze długo przedmiotem sporu pomiędzy PiS-em i opozycją. Przyjrzyjmy się jednak z punktu widzenia lokalnego uchwalonemu budżetowi państwa na rok 2017.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Bydgoszczy na Placu Centralnym przy ulicy Gdańskiej, pod oknami biur poselskich Prawa i Sprawiedliwości odbył się w piątkowy wieczór protest przeciwko ograniczaniu demokracji. Zgromadzeni mieli transparenty Komitetu Obrony Demokracji i Obywateli RP.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 16 grudzień 2016 22:12

Kryzys w Sejmie

Marszałek Marek Kuchciński podjął decyzję o przeniesieniu obrad z sali sejmowej do sali kolumnowej. W posiedzeniu uczestniczą najprawdopodobniej posłowie PiS-u bowiem opozycja w większości okupuje sale sejmową.

Opublikowano w Regionalne

Podczas październikowej sesji sejmiku marszałek Piotr Całbecki zapowiedział, że zaproponuje radnym w grudniu przyjęcie przesunięć, które mają umożliwić dalsze funkcjonowanie Portu Lotniczego Bydgoszcz. Sesja grudniowa odbędzie się już w poniedziałek, ale radnym bydgoskim nie dostarczono do tej pory treści uchwały zmieniającej budżet województwa na rok 2016.

Opublikowano w Bydgoszcz

Toruńska prokuratura prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie nadużycia uprawnień służbowych w Urzędzie Marszałkowskim. Sprawa dotyczy wydatkowania funduszy unijnych z nowej perspektywy.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek w odbyło się II Gdyńskie Forum Korytarza Bałtyk – Adriatyk. Stosunkowo dość dużo uwagi poświęcono Bydgoszczy, która może stać się ważnym partnerem w korytarzu transportowym TEN-T, gdyby udało się utworzyć w naszym mieście tzw. ,,suchy port”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kiedy Sejm rozpatrzy obywatelski projekt ustawy zakładający utworzenie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy? - konkretnej odpowiedzi na pytanie dzisiaj nie jest wstanie nikt udzielić. Od kwietnia inicjatywa obywatelska tkwi w komisjach sejmowych i pojawiają się sygnały, że tak może być przez przynajmniej kolejne pół roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek inowrocławscy radni uchwalą budżet miasta na rok 2017. Prezydent Ryszard Brejza chce przeznaczyć 229,5 tys. zł na dotowanie pieszych patroli policyjnych. Taka polityka władz Inowrocławia realizowana jest od kilkunastu lat i jak ocenia wielu samorządowców, przynosi spodziewane efekty.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 16 grudzień 2016 11:59

Mistral Air chce kontynuować loty do Rzymu

Wszystko wskazuje na to, że od 27 kwietnia ponownie w poniedziałki i czwartki będą wykonywane loty z Bydgoszczy do Rzymu. Włoski przewoźnik MistalAir oferuje już możliwość rezerwacji biletów na rok 2017.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28