Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 12 grudzień 2016

Odwołanie złożone przez prywatnego przedsiębiorcę na decyzje ZRID w przypadku uwzględnienia może wstrzymać planowaną na przyszły rok realizację II etapu budowy Trasy Uniwersyteckiej – przebicia od ulicy Wojska Polskiego do alei Jana Pawła. Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej liczą na korzystne dla miasta rozstrzygnięcia jeszcze w tym roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Spółka WKS Zawisza Bydgoszcz SA piłką nożną się już nie zajmuje, ale z racji tego, że jej mniejszościowym udziałowcem jest Miasto Bydgoszcz, stała się pewną kulą u nogi ratusza. Przede wszystkim nasuwa się kluczowe pytanie – jak dalej ma wyglądać działalność tej spółki skoro nie realizuje swojego statutowego celu jakim jest promowanie Bydgoszczy przez działalność sportową?

Opublikowano w Bydgoszcz

Nowy rok szkolny przyniesie dla polskiej oświaty duże zmiany. To wszystko za sprawą reformy samorządowej, którą planuje wdrożyć rząd Beaty Szydło. Reorganizacja systemu oświaty dla samorządów będzie wyzwaniem organizacyjnym. Władze Inowrocławia zapowiadają jednak, że ich miasto będzie wstanie dostosować się do nowej rzeczywistości.

Opublikowano w Inowrocław

Poseł Paweł Olszewski apeluje do parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z regionu, aby podjęli działania na rzecz wydania rozporządzeń wykonawczych ustawy o związkach metropolitalnych. Dla obszaru metropolitalnego którego liderem jest Bydgoszcz oznaczałoby to dodatkowe 30 mln zł na realizację zadań metropolitalnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska próbowała rozpatrzyć dzisiaj petycję Adama Fularza, który chce, aby Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła stanowiska w kwestii utworzenia w naszym mieście tzw. Szybkiej Kolei Miejskiej. To zadanie radni zrealizowali bez sukcesu. Wskazać przy tym trzeba, iż była to pierwsza petycja rozpatrywana przez Radę Miasta w świetle nowej ustawy, przyjętej z inicjatywy senatorów PO.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30