Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 01 grudzień 2016

Wystąpienie poświęcone wydarzeniom Bydgoskiego Listopada 1956 wygłosił w tym tygodniu w parlamencie w Budapeszcie poseł Adam Mirkóczki. Mówił on również o swoich wrażeniach z pobytu w Bydgoszczy na uroczystościach rocznicowych. Parlamentarzysta wypowiada się z dużym uznaniem o bydgoszczanach.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2010 roku, będący wówczas jeszcze kandydatem na prezydenta Bydgoszczy, Rafał Bruski zapowiadał, że jak wygra wybory, to podejmie działania, które przywrócą kontrolę nad Portem Lotniczym Bydgoszczy Miastu Bydgoszcz. W ostatnim czasie pojawiła się ku temu okazja, ale władze miasta z niej nie skorzystały. Można zatem przyjąć, że ten cel jest już nieaktualny.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyło się w czwartek losowanie grup Mistrzostw Europy do lat 17, których gospodarzem będzie Polska. Wśród miast gospodarzy znajduje się Bydgoszcz.

Opublikowano w Sport

30 czerwca Walne Zgromadzenie Wspólników spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA podjęło niejednogłośnie uchwałę o kontynuowaniu dalszej działalności tej spółki, choć pojawiła się już wówczas ustawowa przesłanka dotycząca ogłoszenia upadłości. Już wówczas było pewne, że Zawisza nie wystartuje w rozgrywkach I i II ligi. Analizujemy poniżej dokumenty finansowe spółki.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 01 grudzień 2016 10:53

Żołnierz Łupaszki obchodził 96-te urodziny

Kpt. Wacław Szewieliński (pseudonim Zawisza) ukończył wczoraj 96-lat. Służył w 5. Brygadzie Wileńskiej Armii Krajowej mjr. Zygmunta Szendzielarza ,,Łupaszki”. Po wojnie jako były żołnierz AK spotkał się z represjami. Od 2014 roku posiada godność Honorowego Obywatela Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 01 grudzień 2016 10:45

Marszałek zapowiada wsparcie dla lotniska

Na antenie Radia PiK marszałek województwa Piotr Całbecki zapowiedział, że województwo zamierza wesprzeć funkcjonowanie Portu Lotniczego Bydgoszcz kwotą 5 mln zł. Taka deklaracja wskazuje, iż groźba możliwości ogłoszenia upadłości przez port po 8 grudnia przestaje być aktualna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podczas poniedziałkowych obrad Sejmiku Województwa przedstawiono koncepcję budowy przeprawy promowej pomiędzy Solcem Kujawskim i Czarnowem w powiecie toruńskim. Bydgoski radny Roman Jasiakiewicz uważa, że inwestycją na miarę XXI wieku byłaby budowa mostu nad Wisłą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28