Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 09 listopad 2016

W czerwcu informowaliśmy o tym, iż na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, z inicjatywy przewodniczącego Rafała Piaseckiego, rozpoczęto dyskusję nad utworzeniem w Bydgoszczy terminalu intermodalnego. Platformy służącej przeładunkowi kontenerów kolejowych. Okazuje się, że powstanie takiej infrastruktury może mieć znaczenie dla rozwoju portu w Gdyni, który za pomocą linii kolejowej nr 201 jest bezpośrednio skomunikowany z Bydgoszczą.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 09 listopad 2016 23:05

Nie widać efektów promocji gęsiny

Każdego roku Województwo Kujawsko-Pomorskie wydaje nie takie małe pieniądze na promocję mięsa gęsiego. Szczególnie przy okazji Święta Niepodległości nasilają się gęsinowe akcję. Przyjrzenie się kwestii pod względem finansowym planujemy później – dzisiaj warto natomiast przyjrzeć się jakie efekty gospodarcze przyniosła wieloletnia promocja gęsiny.

Opublikowano w Regionalne

Czy 11 listopada będziemy świętować kiedyś po amerykańsku, czyli bawiąc się i radując? Nie kryje takiego pragnienia dyrektor Hotelu pod Orłem Hanna Kowalska. W piątek 11 listopada w hotelu i jego obrębie poczujemy się jak w latach 20-tych i 30-tych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Dniu Wszystkich Świętych kierujący autobusem linii nr 107 (linia specjalna) zauważył palący się samochód po zdarzeniu drogowym. Nie wahając się zatrzymał autobus i pobiegł udzielić pomocy uwięzionej w pojeździe kobiecie. Prezydent Rafał Bruski postanowił podziękować kierowcy za bohaterską postawę, również prezes MZK zdecydował się przyznać mu nagrodę pieniężną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny powiatu inowrocławskiego, były szef PiS w Inowrocławiu Jerzy Gawęda w swoim oświadczeniu informuje, że w momencie, gdy dowiedział się o przeszłości Katarzyny Śmiełowskiej podjął działania weryfikacyjne o efektach których poinformował otoczenie posła Latosa. Gawęda ubolewa nad tym, że zlekceważono te sygnały i dopuszczono do nominacji tej osoby na stanowisko kierownicze w KRUS.

Opublikowano w Inowrocław

Polska armia stawia na coraz większy rozwój myśli technicznej Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP), których rola będzie wzrastać na nowoczesnych polach bitwy oraz w innej działalności wojskowej. Najważniejszym centrum BSP w Polskiej Grupie Zbrojeniowej będą Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29