Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 24 listopad 2016

Wójt gminy Białe Błota Maciej Kulpa przedłożył radnym projekt budżetu gminnego na rok 2017. Dokument ten nie zakłada remontu w ciągu najbliższego roku ulicy Paderewskiego, którą od drogi krajowej nr 5 dojeżdża się do terminalu Portu Lotniczego Bydgoszcz. Wizerunkowo zły stan drogi uderza przede wszystkim w Bydgoszcz, bowiem mało który przejeżdżający zdaje sobie sprawę, iż właścicielem drogi są Białe Błota.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezentujemy drugą część relacji z I Kongresu Polsko-Węgierskiego, który w ostatnią niedzielę zorganizowało stowarzyszenie Dwie Korony. Węgierski poseł Adam Mirkóczki swoje wystąpienie zaczął od wyrażenia zachwytu wyjątkowością przyjaźni polsko-węgierskiej, która w sposób szczególny była widoczna w roku 1956.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od nowego roku prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza chce wprowadzić Kartę Inowrocławianina. Będzie ona upoważniać posiadaczy do dodatkowych ulg m.in. w komunikacji miejskiej. Warunkiem jej uzyskania będzie jednak rozliczanie podatku dochodowego w Inowrocławiu. Zgodę na wdrożenie zamierzeń prezydenta Brejzy będzie musiała wyrazić jeszcze Rada Miejska Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Od momentu objęcia funkcji prezydenta Bydgoszczy przez Rafała Bruskiego minęło już sporo czasu. Dzisiaj wraz ze swoimi zastępcami postanowił podsumować co udało się zrealizować w Bydgoszczy i jakie są zamiary na najbliższe lata. Do końca kadencji planuje się wydać 1,5 mld zł na projekty unijne. Od Bruskiego dzisiaj nie usłyszeliśmy natomiast czy planuje ubiegać się o trzecią kadencję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nabór rozpoczyna Straż Miejska w Inowrocławiu. Prowadzony jest on na trzy wolne stanowiska. To praca odpowiedzialna, ale dająca dużą satysfakcję – przyznaje jeden z pracujących już strażników. Dzięki Straży Miejskiej mieszkańcy czują się bowiem bezpieczniejsi.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 24 listopad 2016 11:55

Czy Wierzchucinek nawiedziła puma?

Rozszarpane koty - mieszkańcy Wierzchucinka w powiecie bydgoskim obawiają się o własne bezpieczeństwo, gdyż grasuje dzikie zwierzę. Jak dowiadujemy się, pierwszy raz widziane było ono w sobotę, wywołując przerażenie wśród dzieci.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami uroczystości poświęcone 60-tej rocznicy wydarzeń bydgoskiego listopada. Zdaniem dr Marka Szymaniaka to wydarzenie pokazało antykomunistyczny charakter Bydgoszczy. Obecność delegacji z Węgier umiędzynarodowiło tę okrągłą rocznice. Zarówno w piątek jak i w niedziele zabrakło jednak przedstawicieli władz Bydgoszczy. Licznie zgromadzili się tylko radni PiS.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29