Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 17 listopad 2016

W czwartek Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej podsumowała 12 miesięcy rządów Prawa i Sprawiedliwości. Szef PO Grzegorz Schetyna ogłosił również skład gabinetu cieni, który ma na bieżąco recenzować rząd Beaty Szydło – nie znalazł się w nim żaden polityk z Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej wyraziło negatywną opinię w sprawie zmiany lokalizacji Pomnika Walki i Męczeństwa. Koncepcja rewitalizacja płyty Starego Rynku, która z dużym prawdopodobieństwem zostanie zrealizowana w przyszłym roku, zakłada przesunięcie go o około 15 metrów.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 17 listopad 2016 23:35

Inowrocławscy radni śmieją się z prawa

W lipcu Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł o oddaleniu odwołania radnej Rady Miejskiej Inowrocławia Lidii Stolarskiej, tym samym utrzymał decyzje wojewody o wygaszeniu jej mandatu. Kilka tygodni później podobne orzeczenie zapadło w sprawie jej kolegi radnego Jarosława Kopcia. Mandaty radnych nie wygasły jednak od dzisiaj, bowiem radni skutecznie wykorzystują nieskuteczność prawa.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 17 listopad 2016 21:40

Funkcjonariusze CBA w Urzędzie Marszałkowskim

Na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku funkcjonariusze Centralnego Biura Antrykorupcyjnego dokonali przeszukań w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Sprawa dotyczy wydatkowania środków z Unii Europejskiej.

Opublikowano w Regionalne

Brak planów remontu ulicy Nakielskiej – to jeden z głównych zarzutów klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości wobec projektu budżetu miasta na rok 2017, który na początku tygodnia zaprezentował prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Trwa rok jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, w czasie którego w sposób szczególny wspominamy dzieje związane z chrześcijańskim dziedzictwem naszego narodu. Zwieńczeniem odbytych już uroczystości jubileuszowych ma być przyjęcie Jezusa Chrystusa przez naród za Króla i Pana. Głóne uroczystości odbędą się w sobotę w Krakowie, w sanktuarium w Łagiewnikach. Przygotowania do tego wydarzenia trwają również w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Będzie to ważne wydarzenie dla Bydgoszczy nie tylko z powodu okrągłej rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Listopada 1956, ale również z tego powodu, iż uroczystość ma dużą szansę wpisać się w obchody Roku Solidarności Polsko-Węgierskiej. W roku 1956 oba narody zjednoczyło bowiem pragnienie wolności. Będziemy gościć również węgierskiego parlamentarzystę.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 17 listopad 2016 09:44

Sejm obniżył wiek emerytalny

Mężczyźni będą mogli przechodzić emeryturę w wieku 65 lat, zaś kobiety w wieku 60 lat. Wczoraj Sejm zdecydował o przywróceniu dawnych zasad przechodzenia na emeryturę. Poprzedni rząd bowiem podwyższył i zrównał wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn – ustalając wiek 67 lat.

Opublikowano w Regionalne

Prezentujemy stanowisko Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, które z niepokojem odnosi się to zjawiska przenoszenia eksponatów leżących w zbiorach Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy do Torunia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29