Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 27 luty 2015

Reforma samorządowa przygotowana za czasów rządów AWS-UW osłabiła pozycję wszelkiego rodzaju rad gminnych i miejskich, na rzecz silniejszej pozycji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Nie oznacza to jednak, że radni nie są potrzebni, mają oni bowiem do spełnienia ważną rolę kontrolną.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 27 luty 2015 19:52

Protesty rolnicze cały czas trwają

W Warszawie od ponad tygodnia stoi miasteczko namiotowe przedstawicieli wsi, liderzy czekają na rozwój wypadków i nie wykluczają zaostrzenia form protestów. W piątek w Sępólnie Krajeńskim grupa rolników z Solidarności blokowała drogę krajową nr 25.

Opublikowano w Regionalne

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski, szefowa MSW Teresa Piotrowska i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zachęcali na Placu Teatralnym do poparcia oraz włączenia się w kampanie prezydencką Bronisława Komorowskiego. Towarzyszyła im posłanka Grażyna Ciemniak, radna wojewódzka Dorota Jakuta i kilku radnych miejskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła stanowisko w sprawie priorytetowego potraktowania przez władze wojewódzkie rewitalizacji linii kolejowej nr 356 oraz podjęcie działań na rzecz włączenia Inowrocławia i Nakła do kolei metropolitarnej, a w dalszej kolejności Szubina i Kcyni. Poparcie dla tych starań zadeklarował radny województwa Roman Jasiakiewicz, który ma tę kwestię poruszyć w poniedziałek na Sejmiku.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W sobotę 14 lutego prezydenci 29 miast (związani z PO) poparli uroczyście w Katowicach kandydaturę prezydenta Bronisława Komorowskiego na drugą kadencję. Opozycja od kilku dni pyta o koszty jakie ponieśli podatnicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

 Wczoraj media ogólnopolskie obeszła informacja, że partia polityczna Twój Ruch może zalegać Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych około 200 tys. z tytułu składek pracowników Klubu Parlamentarnego. Poseł z Bydgoszczy Łukasz Krupa zapowiedział, że do czasu wyjaśnienia tej sprawy zawiesza członkostwo w partii.

Opublikowano w Regionalne

Fabryka Demokracji oraz Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszcz zwrócili się do prezydenta Rafała Bruskiego z apelem podjęcia rewitalizacji na tzw. Skarpie Południowej – zielonych terenów, które w ostatnich latach zostały nieco zaniedbane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30