Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 luty 2015

Przed dwoma tygodniami centrale największych związków zawodowych na szczeblu centralnym ogłosiły pogotowie strajkowe. W naszym regionie nie brakuje problemów, ale liderzy związkowi liczą, że uda się wypracować kompromis bez podejmowania bardziej drastycznych kroków. Dość gorąca sytuacja ma miejsce chociażby w szpitalu im. Jurasza, gdzie najprawdopodobniej dojdzie do konfliktu z toruńskim Uniwersytetem Mikołaja Kopernika.

Opublikowano w Bydgoszcz

Środą Popielcową (18 lutego) w Kościele Katolickim rozpocznie się Wielki Post, czyli czas oczekiwania na Święta Wielkanocne, czyli zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Pasterz Diecezji Bydgoskiej Jan Tyrawa z tego powodu napisał do wiernych list duszpasterski.

Opublikowano w Bydgoszcz

W regionie bydgoskim pracę ma stracić 342 pracowników Poczty Polskiej – alarmował przed tygodniem na konferencji prasowej poseł Piotr Król. Z inicjatywy kilku parlamentarzystów reprezentowanych przez Króla w środę odbędzie się specjalne posiedzenie Komisji Infrastruktury, na którym możemy się dowiedzieć, czy nie dojdzie także do likwidacji placówek pocztowych w naszym regionie.

Opublikowano w Regionalne

Pomiędzy rzeką Gąsawką a zabudowaniami Rynarzewa za kilka lat będą dziennie przejeżdżać tysiące samochodów drogą ekspresową. Konieczne będzie rozebranie części gospodarstw.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Wczoraj jako pierwsi ujawniliśmy decyzję prezesa Jarosława Kaczyńskiego o zawieszeniu wiceprzewodniczącego Sejmiku oraz szefa struktur PiS w powiecie inowrocławskim Adama Banaszaka. Nieco więcej o przyczynach tej decyzji mówi poseł Łukasz Zbonikowski na antenie Radia PiK.

Opublikowano w Inowrocław

Pod koniec stycznia Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniew Sobociński zwrócił się do Przewodniczącego Sejmiku Ryszarda Bobera z propozycją zwołania wyjazdowego posiedzenia Samorządu Województwa w Bydgoszczy. Do dnia dzisiejszego nie ma odpowiedzi na tę propozycję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Środowiska pozytywnie zaopiniowało propozycje przekazania przez miasto budynku dawnego gimnazjum przy ulicy Krzysztofa Baczyńskiego na Kapuściskach, na potrzeby powołania Zarządu Dorzecza Wisły. Pracować w tym miejscu będzie około 200 specjalistów z branży hydrologicznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30