Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 03 sierpień 2014

Yaueni Hutarovich reprezentujący Białoruś wygrał I etap Tour De Pologne. Liczący 226 kilometrów etap z Gdańska do Bydgoszczy pokonał 5 godzin 47 minut oraz 50 sekund. Najlepszy z Polaków Grzegorz Stępniak był jedenasty. Anomalie pogodowe sprawiły, że ostanie kilometry tego etapu były dość trudne, nie brakowało kraks.

Opublikowano w Sport
niedziela, 03 sierpień 2014 22:03

Bardzo potrzebna krew

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy informuje o dość niepokojących brakach w zapasach krwi w województwie kujawsko-pomorskim. Z tego powodu zachęcamy naszych czytelników do oddawania krwi, gdyż w ten sposób możemy uratować czyjeś życie.

Opublikowano w Regionalne

Od dwóch lat Izba Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych mieści się po przymusowej przeprowadzce na stacji Bydgoszcz Wschód. Nie jest to jednak turystycznie zbyt atrakcyjna lokalizacja. Co prawda od czasu do czasu pojawiają się inicjatywy jak chociażby uruchomienie specjalnych autobusów turystycznych pod tę izbę, to trudno byłoby nie zauważyć, że to muzeum traktowane jest trochę po macoszemu.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 03 sierpień 2014 19:32

Robert Pich pobił Zawiszę

Drugą porażkę z rzędu odnotowuje Zawisza Bydgoszcz w T-Mobile Ekstraklasie. We Wrocławiu niebiesko-czarni ulegli miejscowemu Śląskowi, w barwach którego wyróżniał się w Robert Pich. Bydgoski zespół ten mecz kończył w dziesiątkę za sprawą wyrzucenia z boiska prze sędziego Mariusza Złotka Luisa Carlosa.

Opublikowano w Sport
niedziela, 03 sierpień 2014 13:21

W 88 rocznicę śmierci wieszcza

1 sierpnia 1926 roku zmarł w Zakopanym jeden z najwybitniejszych polskich poetów Jan Kasprowicz. Prekursor nowoczesnego wiersza wolnego, który został wychowany w tradycji kujawskiej, naszemu regionowi poświęca też wiele swoich dzieł.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 03 sierpień 2014 12:44

Słowo przeciwko słowu w sprawie herbu Zawiszy

Dzisiaj piłkarze Zawiszy mają wystąpić po raz pierwszy w koszulkach z żółtym herbem, choć statut spółki mówi jasno, że herb klubu znajduje się na białym tle. W oświadczeniu swoją decyzję tłumaczy klub ograniczenie przez Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” praw do używania znaku ,,słowno-graficznego”. Przedstawiciel stowarzyszenia informuje nas z kolei, że nic takiego nie miało miejsca.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek cała Polska stanęła w miejscu, aby uczcić Powstanie Warszawskie, a przede wszystkim około 200 tys. jego ofiar. Z roku na rok Polacy coraz bardziej chętnie uczestniczą w uroczystościach, w piątek w Bydgoszczy i Inowrocławiu zebrało się kilkaset osób, głównie młodych. Niestety nie zobaczymy ich już na przełomie grudnia i stycznia, gdy świętować będziemy kolejną rocznicę zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Największym problemem jest jednak to, że jest ono w naszym społeczeństwie bardzo słabo rozpropagowane.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29