Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 26 sierpień 2014
środa, 27 sierpień 2014 00:57

Do Sejmiku wystartować mogą ciekawe nazwiska

Byli posłowie: Andrzej Walkowiak i Grzegorz Gruszka mogą wrócić do aktywnej polityki po przez Sejmik Województwa. Sprawdzamy, jakie nazwiska mogą się znaleźć na listach w wyborczych w okręgach nr 1 i 2 (Bydgoszcz oraz okoliczne powiaty).

Opublikowano w Regionalne

We wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oficjalnie oferty złożone w przetargu na budowę liczącego 19 km I etapu budowy obwodnicy Inowrocławia. W ramach tej inwestycji mają powstać też trzy węzły w Latkowie, Jacewie i Tupadłach.

Opublikowano w Inowrocław

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła w Bydgoszczy i Toruniu kontrole w sprawie podejmowanych przez samorządy działań chroniących mieszkańców przed hałasem. Urząd Miasta Bydgoszczy w 2010 roku mimo obowiązku ustawowego nie przekazał Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska przyjętego przez Radę Miasta ,,Programu ochrony środowiska przed hałasem dla miasta Bydgoszczy”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Duże emocje przyniosły nam Mistrzostwa Europy w Zurychu, gdzie Polacy odnotowali bardzo dobry występ. Część uczestników tej imprezy w sobotę i niedziele weźmie udział w Mistrzostwach Polski U-23, których gospodarzem będzie Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław

Związkowcy z NSZZ ,,Solidarność” zarzucają Zarządowi Szpitala NZOZ przy ulicy Mickiewicza 7 w Nakle nad Notecią niewywiązywanie się z obietnic składanych wobec pracowników i na środę zapowiedzieli akcje protestacyjną.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
wtorek, 26 sierpień 2014 09:56

Mają wątpliwości co do powstania filii WORD

Dobry rok temu Sejmik województwa wyraził zgodę na powołanie filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Inowrocławiu. Jednostka egzaminująca kierowców na terenie Inowrocławia miałaby podlegać WORD w Bydgoszczy. Dużą życzliwość wykazał szef bydgoskiego ośrodka Tadeusz Kondrusiewicz, egzaminy na prawo jazdy w Inowrocławiu się jednak nie odbywają i nie wiadomo kiedy zaczną.

Opublikowano w Inowrocław

Firma Press Service zajmująca się monitoringiem mediów opublikowała raport poświecony medialności prezydentów miast wojewódzkich w II kwartale 2014 roku. Prezydent Rafał Bruski został dość wysoko sklasyfikowany, choć pojawiał się głównie w publikacjach mediów lokalnych. W kraju Bruski się cieszył głównie zainteresowaniem mediów zajmujących się tematami sportowymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prace związane z rewitalizacja ulic: Spichlernej , Trybunalskiej i Jezuickiej się wydłużają, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiada jednak, że w dniu 1 września przywrócony zostanie ruch samochodowy.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 26 sierpień 2014 02:28

O co chodzi marszałkowi Całbeckiemu?

W poniedziałek marszałek województwa przedstawił informacje na temat zakończonych konsultacji nad tzw. planem transportowym. Zapowiedział on, że Sejmik miałby zająć się kwestiami autobusowymi, które w jego opinii nie budzą kontrowersji, już w przyszłym tygodniu, a o przyszłości kolei w kujawsko-pomorskim dyskutować będziemy na specjalnym okrągłym stole.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29