Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 24 sierpień 2014
poniedziałek, 25 sierpień 2014 01:10

Olimpiady Specjalne królują nad Brdą

Do wtorku w Bydgoszczy odbywać będą się X jubileuszowe Igrzyska Letnie Olimpiad Specjalnych. Bierze w nich udział około tysiąca zawodników, co sprawia, że jest to logistycznie dość duże przedsięwzięcie, a Bydgoszcz w tych dniach jest miastem sportu z prawdziwego zdarzenia.

Opublikowano w Sport
niedziela, 24 sierpień 2014 22:10

Bydgoszcz nie dała się germanizacji

Praca organiczna, będąca głównym elementem walki Polaków w Wielkopolsce z germanizacją, kojarzona jest głównie z Poznaniem. Ważną rolę odgrywali wówczas bydgoszczanie, o czym w dużej mierze zapomniano, czemu winni są w pewnym sensie mieszkańcy miasta nad Brdą, gdyż nie kultywuje się w tożsamości miasta zbyt głęboko okresu zaborów oraz II Rzeczypospolitej.

Opublikowano w Bydgoszcz

24-letni mieszkaniec Łabiszyna w sobotę w godzinach porannych w akcie desperacji chciał odebrać sobie życie. Dzięki błyskawicznej akcji policjantów trafił w ręce lekarzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę głośno się zrobiło w kraju o posłance Platformy Obywatelskiej z Włocławka Domiceli Kopaczewskiej, za sprawą podsłuchanej jej rozmowy z wicemarszałkiem województwa Sławomirem Kopyściem. Przyglądamy się w jaki sposób pojawiające się w niej informację przekładają się na politykę naszego regionu.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec czerwca radny lewicy Zdzisław Błaszak złożył interpelacje, w której zaproponował poszukanie oszczędności po przez likwidację zarządów osiedli, które w jego opinii są sztucznymi tworami i generują niepotrzebne koszty.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 24 sierpień 2014 14:19

Chobelin Dwór sławny w mediach prawicowych

Media związane z Prawem i Sprawiedliwością piszą o wielkiej megalomanii ministra Radosława Sikorskiego, który utworzył nową wieś w gminie Szubin ,,Dwór Chobelin”. Ta sprawa nie elektryzuje już jednak tak na poziomie lokalnym, gdzie Rada Miejska w Szubinie zgodę na powołanie nowej wsi wyrazili bez głosów sprzeciwu.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
niedziela, 24 sierpień 2014 11:27

Wojskowe granie na Rzece Muzyki

Dzisiaj odbędzie się przedostatni koncert w ramach Rzeki Muzyki w amfiteatrze Opery Nova. Przed bydgoską publicznością wystąpi 40 muzyków z Wojskowej Orkiestry, którym dyrygować będzie major Krzysztof Matraszek, porucznik Dawid Dobrowolski oraz Orlin Bebenow.

Opublikowano w Bydgoszcz

Profesor Jerzy Regulski, który doradza prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu w kwestiach samorządu uważa, że popełniono błąd przy tworzeniu ordynacji wyborczych do Sejmików, które stały się polem walk dla partii politycznych, do których praktycznie żadnych szans nie mają dostać się komitety obywatelskie.

Opublikowano w Regionalne

Niedziela będzie pierwszym dniem zmagań uczestników letniej olimpiady, której gospodarzem jest Bydgoszcz i Osielsko. W sobotni wieczór w hali ,,Łuczniczka” odbyła się ceremonia otwarcia zawodów. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29