Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 17 sierpień 2014
niedziela, 17 sierpień 2014 22:19

Jak konsultować plan transportowy?

Do czwartku trwają konsultacje społeczne nad Planem Zrównoważonego Rozwoju Transportu Publicznego w naszym województwie. Budzi on duże emocje za sprawą planów ograniczania roli transportu kolejowego. Na dodatek zgłaszanie uwag do tego dokumentu może nie być wcale takie proste. Dlaczego i w jaki sposób można do tych konsultacji podejść przeczytają Państwo w tej publikacji.

Opublikowano w Regionalne

Radny Jacek Olech w apeluje do prezydenta Ryszarda Brejzy, aby zwiększyć liczbę połączeń kolejowych z Bydgoszczą, gdyż ta forma transportu oferuje znacznie krótszą podróż, co przełoży się na większy komfort życia inowrocławian. Ta inicjatywa radnego ma związek z trwającymi konsultacjami społecznymi nad tzw. wojewódzkim planem transportowym.

Opublikowano w Inowrocław

Jeżeli nic się nie zmieni, to dokładnie za 2 tygodnie syndyk powinien zamknąć mieszkańców Łęgnowa wodę. Sytuacja jest zatem bardzo poważna, w szczególności, że problem jest znany samorządowcom od kilku dobrych tygodni, a przez okres wakacji sprawa nie ruszyła nawet do przodu. Potem zapewne będzie trzeba im dowozić wodę beczkowozami, to jednak nie będzie dla miasta zbyt tanie rozwiązanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ambasador Turcji Yusuf Ziya Oczan zadeklarował Polsce pomoc w ominięciu rosyjskiego embarga. Łatwo jednak z tym nie będzie, bo będzie się trzeba liczyć z ewentualnymi relacjami ze strony Rosji, to mimo wszystko próbować warto.

Opublikowano w Magazyn

Gdy 15 sierpnia 1920 roku rozegrały się najważniejsze wydarzenia w walce o stolicę z bolszewikami, to dzień później zaczęły się chwile grozy dla położnego w naszym województwie Włocławka, któremu zagrażały siły będące pod dowództwem Gaja-Chana. Strategia Rozwoju Województwa do 2020 roku rozważa możliwość utworzenia muzeum poświęconej tej bitwie przy wsparciu ze strony województwa.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 17 sierpień 2014 11:47

Dwa niezwykłe koncerty na niedzielny wieczór

Melomani na dzisiejsze popołudnie powinni udać się do centrum Bydgoszczy. Odbędą się bowiem dwa koncerty muzyki klasycznej w bardzo atrakcyjnej scenerii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29