Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 sierpień 2014

Fundacja Rosa wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego organizują wraz z małymi pacjentami polskich szpitali akcję ,,Kartka dla Powstańca”. Do inicjatywy włączył się Szpital Uniwersytecki w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Szpital dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Świeciu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 1927 roku prezydent II Rzeczypospolitej Ignacy Mościcki dokonał odsłonięcia w Bydgoszczy pierwszego pomnika poświeconego Henrykowi Sienkiewiczowi w Polsce. Dla części bydgoskich elit uczczenie twórcy ,,Krzyżaków” miało symboliczne znaczenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szacuje się, że około miliona emerytów i rencistów, których dochód na rękę wynosi niewiele ponad 700 zł może mieć problem z wykupem lekarstw. Pomóc miała przygotowana zmiana ustawy, ale senatorowie w większości zdecydowali o wyrzuceniu jej do kosza. Za takim rozstrzygnięciem glosował reprezentujący nasz region senator Andrzej Kobiak.

Opublikowano w Regionalne

Do przyszłego czwartku w trybie ekspresowym prowadzone są przez Urząd Marszałkowski konsultacje nad Planem Rozwoju Transportu Zbiorowego dla naszego województwa. Dokument budzi kontrowersje w wielu częściach kujawsko-pomorskiego, także w Kcyni nie został przyjęty zbyt ciepło.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Rada Powiatu Inowrocławskiego liczy 29 radnych, którzy zostali wybrani w 7 okręgach. Największą reprezentacje ma Miasto Inowrocław – 14 radnych. Z powodu spadającej liczby mieszkańców na jesień inowrocławianie wybiorą już tylko 13 radnych.

Opublikowano w Inowrocław

W opinii Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska poddany pod konsultacje społeczne plan rozwoju transportu jest opracowaniem źle przygotowanym, którego skutki wdrożenia okażą się niekorzystne dla mieszkańców województwa. Stąd też ich apel do radnych Sejmiku o jego odrzucenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31