Jesteś tutaj: HomeSport5-ty Memoriał Ireny Szewińskiej będzie na światowym poziomie

5-ty Memoriał Ireny Szewińskiej będzie na światowym poziomie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport wtorek, 16 maj 2023 18:31
5-ty Memoriał Ireny Szewińskiej będzie na światowym poziomie Fot: Paweł Skraba

6 czerwca po raz 5. na stadionie Zawiszy Bydgoszcz zorganizowany zostanie Memoriał Ireny Szewińskiej, to po raz trzeci wydarzenie lekkoatletyczne zaliczane do najważniejszych na świecie w ramach cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Na dobre dwa tygodnie przed memoriałem wiemy już, że będą mocne nazwiska, jakich do tej pory nie było w Bydgoszczy.


- Obsada naprawdę kosmiczna – zapowiada dyrektor memoriału Krzysztof Wolsztyński – Wspomnę tylko o konkurencjach technicznych, w skoku o tyczce: Kendriks, Nilsen, medaliści Mistrzostw Świata Wojciechowski, Lisek, Kobiena.

 

Paweł Wojciechowski od wielu lat związany z Zawiszą szczególnie na hali pokazuje pomimo swojego wieku, że ma chęć do skakania, ale jak przyznaje będą to dla niego zawody szczególne – Cieszę się, że dotrwałem do tego czasu, ale ten start będzie dla mnie wyjątkowo ważny, bo biorąc uwagę, że pracowałem od bardzo dawna cały okres przygotowawczy tak jak trener to sobie zaplanował, druga rzecz liczę na fajną niespodziankę – bo będą to moje urodziny, a trzecia rzecz myślę, że najważniejsza – niedawno zostałem ojcem i będzie to pierwszy mitting mojego syna, gdzie będzie na trybunał, myślę że będzie to dla mnie dodatkowa motywacja.

 

Z młodszego pokolenia zobaczymy będącą na topie bydgoszczankę Adriannę Sułek, która w poprzednim sezonie 2022 zdobyła wicemistrzostwo świata na hali w Belgradzie i wicemistrzostwo Europy na stadionie w Monachium – Nie wyobrażam sobie, aby w roku przedolimpijskim chociaż jedno krzesełko na trybunach było puste. Wierzę, że z waszą pomocą będą światowe wyniki, bo obsada będzie międzynarodowa – mówi Sułęk.

 

Szczególnie gorąca rywalizacja czeka nas w rzucie młotem - U panów w rzucie młotem wystąpi cała trójka zawodników, którzy stali na podium ostatnich igrzysk w Tokio. – A zatem będą to m.in. Anita Włodarczyk, Malwina Kopron, Brooke Andersen, Camryn Rogers, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek czy Eivind Henriksen, czyli cały światowy top – podkreśla Wolsztyński.

 

Rywalizacja w Bydgoszczy toczyć się będzie w czternastu konkurencjach – kobiety startować będą w biegach na 100, 200 i 800 metrów, w biegu na jedną milę oraz w biegu na 100 metrów przez płotki i w rzucie młotem, a z kolei mężczyźni pobiegną na 200, 800 i 1500 metrów oraz 110 metrów przez płotki, a także w skoku wzwyż, skoku o tyczce, pchnięciu kulą i rzucie młotem. Impreza rozpocznie się o godz. 17:30, a sprzedaż biletów jest dostępna na platformie ebilet.pl..

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP