Jesteś tutaj: HomeSportRodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 30 lipiec 2022 14:29

W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

- Skupiliśmy się, aby podsumować sezon 2021/2022, podziękowaliśmy naszym sponsorom, naszym partnerom za ten rok, za ich wsparcie nieocenione. Dodatkowo skupiliśmy się na sponsorach, którzy dołączają do grona Sportisowej rodziny od sezonu 2022/2023. Podziękowaliśmy im za to, że zaufali nam, że podoba im się nasz projekt – opowiada o piątkowych wydarzeniach Dawid Kozanecki, jeden z trenerów oraz koordynator grup młodzieżowych.

 

W urokliwych Młynarch Rothera zaprezentowano nowe stroje, nie tylko zestawy boiskowe, ale też np. dresy treningowe, w których przez najbliższy rok będą występować zespoły Sportisu. Będą to stroje Adidasa, które do Sportisu trafią za pośrednictwem nowego partnera technicznego NO10.

 

Rozgrywki IV ligi rozpoczną się w przyszły weekend, Sportis na inaugurację pojedzie do Torunia na mecz z Elaną, spadkowiczem z III ligi (klub po rundzie jesiennej wycofał się z rozgrywek)

 

- Jesteśmy w fazie budowy zespołu, jeszcze myślę mowa o celach za szybko, chociaż każdy z nas trenerów chciałby sięgać jak najwyżej. Chcielibyśmy być znaczącym zespołem w tej lidze, nawiązać do tego co było w zeszłym sezonie i będziemy robić ku temu, aby Sportis był tym zespołem dominującym i miał w tej lidze dużo do powiedzenia – mówi nam trener Sportisu Łochowo Remigiusz Kuś. Poprzedni sezon Sportis zakończył na 6 pozycji, jeszcze sezon wcześniej na 4, przez chwilę rzucając Zawiszy i Włocłavi rękawice w walce o III ligę, czy w tym sezonie będzie też walka o awans - Zweryfikuje to boisko – odpowiada krótko trener Kuś.

 

W połowie sierpnia swoje rozgrywki rozpocznie Ekstraliga kobiet, bydgoski Sportis KKP na inaugurację pojedzie do Tczewa na mecz z miejscową Pogonią.

 


Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z prezentacji Sportisu.

 

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022