Jesteś tutaj: HomeSportZawisza zdobywa Kujawsko-Pomorski Puchar Polski

Zawisza zdobywa Kujawsko-Pomorski Puchar Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 15 czerwiec 2022 21:35

W środę w Janikowie odbył się mecz na szycie – w finale Okręgowego Pucharu Polski miejscowa Unia podejmowała Zawiszę Bydgoszcz. Był to pojedynek III ligowców z kujawsko-pomorskiego, którego stawką oprócz pucharu był także awans do rozgrywek centralnych. Za kilka tygodni Zawisza dzięki zwycięstwu w Janikowie wystąpi w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski, w którym ma szansę grać nawet z zespołami z Ekstraklasy.

Lepiej ten mecz rozpoczęli goście z Bydgoszczy – w 31 minucie prowadzenie dla Zawiszy zdobył Piotr Okuniewicz. Więcej bramek w pierwszej odsłonie tego meczu kibice nie zobaczyli. W drugiej połowie na 0:2 dla Zawiszy podwyższył Kamil Żylski z rzutu karnego. Gola kontaktowego dla Unii w 73 minucie zdobył Jędrzej Kujawa, dwie minuty Gracjan Goździk doprowadził do wyrównania. Wówczas Zawisza jednak odżył i w 78 minucie drugiego gola zdobył Żylski, bydgoszczanie znowu prowadzili. Wynik meczu w 88 minucie ustanowił Maciej Koziara, zdobywając czwartą bramkę dla Zawiszy.

Unia Janikowo – Zawisza Bydgoszcz 2:4 (0:1)

Unia na kolejkę przed końcem rozgrywek III ligi zajmuje wysokie 3 miejsce. Zawisza w półfinale okręgowego pucharu wyeliminował lidera III ligi Olimpię Grudziądz, w ćwierćfinale niebiesko-czarni pokonali IV ligową Spartę Brodnicę, a w 1/8 finału pokonali Tłuchovię Tłuchowo. Na wcześniejszym etapie rozgrywek Zawisza pokonał też: Gopło Kruszwicę i Start Warlubie,