Jesteś tutaj: HomeSportSportowcy z niepełnosprawnością intelektualną walczą w Bydgoszczy o medale

Sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną walczą w Bydgoszczy o medale

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 22 maj 2022 12:22
Zawody we wrotkarstwie na Torbydzie Zawody we wrotkarstwie na Torbydzie Facebook

W ten weekend 20-22 maja odbywa się drugi z pięciu turniejów XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022, w ramach którego w Bydgoszczy o medale rywalizuje 115 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Ceremonia otwarcia Igrzysk miała miejsce na bydgoskim Nowym Torbydzie.

W Bydgoszczy rywalizacja odbywa się we wrotkarstwie, gimnastyce sportowej oraz w tenisie. Obok Torbydu sportowcy rywalizują też na obiektach przy stadionie Zawiszy, gdzie mieści się chociażby wybudowana nie tak dawno hala tenisowa. Patronat honorowy nad Igrzyskami Olimpiad Specjalnych objęła pierwsza dama Małgorzata Kornhauser-Duda  -Zawdzięczamy Wam wszystkim wyjątkowe i emocjonujące przeżycia. Podziwiamy Was za to, jak godnie stajecie do pojedynków i jak bardzo poważnie traktujecie egzamin, który macie zdać z nabytych umiejętności sportowych. Bardzo gorąco Was pozdrawiam, życząc powodzenia oraz tego, by nadchodzące miesiące Igrzysk przyniosły wiele niezapomnianych chwil i stały się dla Was wszystkich świętem. Czerpcie pełnymi garściami radość z bycia razem i zawsze dobrze czujcie się w Waszej wyjątkowej społeczności – napisała w specjalnym liście do zawodników Agata Kornhauser-Duda.

 

Sportowcy, którzy zdobędą złote medale, uzyskają automatyczne kwalifikację na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w przyszłym roku w Berlinie.

 

Organizacja tych zawodów nie byłaby możliwa bez zaangażowania sponsorów oraz wolontariuszy.

 

Tegoroczne Igrzyska otworzone zostały 5 maja turniejem w Rybniku, Bydgoszcz organizuje drugi z turniejów, następnie Igrzyska przeniosą się do Warszawy, Kielc, a na zakończenie do Suchedniowa.

 

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31