Jesteś tutaj: HomeSportCo się stało z piłkarską Gwiazdą, Chemikiem, czy Goplanią?

Co się stało z piłkarską Gwiazdą, Chemikiem, czy Goplanią?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 10 sierpień 2013 21:10

Sezon 2007/2008 był przełomowy dla bydgoskiej piłki nożnej, po tym sezonie nastąpiła bowiem reorganizacja rozgrywek w Polsce. Wówczas bydgoskich kibiców najbardziej emocjonowały rozgrywki IV ligi, gdzie oglądać mogliśmy Zawiszę, Gwiazdę i Chemika.  Lata minęły i Zawisza wrócił do Ekstraklasy, o pozostałych klubach nie mówi się jednak już specjalnie.

 

W związku z reorganizacją rozgrywek piłkarskich w kraju, stawką zwycięstwa w IV lidze była gra w barażach o nową II ligę (praktycznie III ligę). O to do samego końca walczył Zawisza z Olimpią. Dzięki lepszym statystyką szansę walki o II ligę otrzymał bydgoski zespół, który w barażach wyeliminował LZS Leśnicę.

 

Olimpia poszła jednak za ciosem i awans ten wywalczyła sezon później. Rewanżując się później w sezonie 2010/2011 Zawiszy wygrywając rozgrywki II ligowe, drugi był już bydgoski zespół. Oba kluby awansowały wówczas do I ligi, gdzie Olimpia występuje do dzisiaj. 

 

Trzeci wynik, premiowany grą w nowej III lidze (realnie IV) uzyskał Chemik Bydgoszcz. Zespół z Glinek kolejny sezon zakończył jednak spadkiem do IV ligi, by sezon później zająć drugie miejsce w tabeli i powrócić do III ligi. W ubiegłym sezonie działacze zdecydowali się wycofać klub po rundzie jesiennej.  Dzisiaj Chemik rozpoczął zmagania w Klasie Okręgowej (realnie VI liga), w pierwszym meczu pokonując na wyjeździe Start Pruszcz. Życzymy Chemikowi dalszych sukcesów.

 

Czwarty wynik w sezonie 2007/2008 uzyskała Goplania Inowrocław, która także uzyskała prawo do gry w nowej III lidze. W przeciwieństwie do bydgoskiego Chemika inowrocławianie radzili sobie dość dobrze, by ostatecznie zakończyć rozgrywki na drugiej pozycji, zaraz za Olimpią. Goplania otrzymała szansę na grę o II ligę w barażach. Piłkarze tego klubu nie dali już jednak rady pokonać Czarnych Żagań.

 

Rok później inowrocławska Goplania była już najgorszym klubem w III lidze, co zakończyło się spadkiem do IV ligi. W kolejnym sezonie Goplania zajmuje przedostatnie miejsce w IV lidze i spada do Klasy Okręgowej, gdzie występuje do dzisiaj. W sobotę na inauguracje nowego sezonu inowrocławianie przegrali 3:0 z Notecią Łabiszyn.

 

Dziewiątą lokatę uzyskali natomiast piłkarze Gwiazdy Bydgoszcz, co już niestety nie było premiowane grą w nowej III lidze. Po dwóch sezonach zdecydowano się wycofać klub z rozgrywek. W sezonie 2010/2011 Gwiazda Bydgoszcz nie występowała w żadnych rozgrywkach. Dlatego sezon 2011/2012 Gwiazda musiała rozpocząć od zera od B klasy (realnie VIII liga). Młodzi piłkarze Gwiazdy wygrali ligę, co pozwoliło awansować do A klasy (realnie VII liga), gdzie w ubiegłym sezonie  zajęli dwunaste miejsce. Za kilka tygodni Gwiazdę zobaczymy znowu na boiskach A klasy, póki co nie rozlosowano nawet jednak terminarzu tych rozgrywek. 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021