Jesteś tutaj: HomeSportBaumgart-Witan: Nigdy nie myślałam, że zdobędę jakikolwiek medal olimpijski

Baumgart-Witan: Nigdy nie myślałam, że zdobędę jakikolwiek medal olimpijski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport środa, 11 sierpień 2021 12:46
Baumgart-Witan: Nigdy nie myślałam, że zdobędę jakikolwiek medal olimpijski Fot: UMB

Igrzyska Olimpijskie w Tokio zakończyły się w niedzielę, teraz czas dla medalistów na zbieranie laur. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski nagrodził finansowo Igę Baumgart-Witan i Helenę Wiśniewską, które przywiozły z Tokio łącznie trzy medale. Jak wspominaliśmy na początku tygodnia – Bydgoszcz zalicza się do czołówki polskich miast, z których wywodzą się medaliści tegorocznych IO.

- Nigdy nie myślałam, że zdobędę jakikolwiek medal olimpijski, a okazuje się, że zdobyło się zdobyć aż dwa – mówiła Iga Baumgart-Witan podczas spotkania w ratuszu. Wywalczyła ona złoty medal w sztafecie mieszanej (męsko-żeńskiej) 4x400 metrów oraz srebrny w sztafecie kobiecej 4x400 metrów.

 

- Jestem za to bardzo wdzięczna mojej trenerce i mamie, bo gdyby nie ona, to by mnie tu nie było dzisiaj, albo bym dawno sobie odpuściła biegania – mówiła Baumgart-Witan przyznając, że jeszcze niedawno borykała się z kontuzją, przez którą jej udzial na igrzyskach był zagrożony.


Prezydent dwukrotnej medalistce z Tokio przyznał 138 tys. zł nagrody.

 

- Jak byłam młodsza to tylko marzyłam, aby pojechać na Igrzyska Olimpijskie. Zawsze to było moim celem, a teraz wróciłam z brązowym medalem Igrzysk Olimpijskich, z czego jestem bardzo dumna. Bardzo się cieszę, że mogłam reprezentować nasz kraj jako zawodnika Zawiszy Bydgoszcz. Jako mieszkanka Bydgoszczy – mówiła Helena Wiśniewska, która wywalczyła brąz w kajakarstwie.

 

Otrzymała ona kwotę 46 tys. zł nagrody. Nagrody pieniężne dla olimpijczyków od władz miasta, to już wieloletnia tradycja.

Warte obejrzenia

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.