Jesteś tutaj: HomeSportSensacja w Tokio – niespodziewanie złoto zdobywa mistrz z Bydgoszczy

Sensacja w Tokio – niespodziewanie złoto zdobywa mistrz z Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 08 sierpień 2021 18:02
Sensacja w Tokio – niespodziewanie złoto zdobywa mistrz z Bydgoszczy Zrzut ze strony sportowefakty WP

Faworyt w konkursie rzutu oszczepem Johannes Vetter niespodziewanie nie awansował do wąskiego finału. Złoto przypadło Indyjczykowi Neerajowi Choprze, co jest jedną z większych sensacji tych Igrzysk Olimpijskich. Wspomnieć należy, że dotychczas największym sukcesem tego zawodnika było Mistrzostwoa Świata Juniorów, które wywalczył w 2016 roku w Bydgoszczy.

Tokio 2020. Sensacja w rzucie oszczepem. Złoto dla mistrza świata juniorów z Bydgoszczy – to nagłówek z portalu Sportowe Fakty, związanego z grupą Wirtualnej Polski. O tej sensacji rozpisują się portale na całym świecie, w większości publikacji pojawiają się nawiązania do Bydgoszczy - The gold medallist at the 2016 IAAF World U20 Championships held in Bydgoszcz – pisze portal thebridge.in.

 

Chopra, 23 ans, avait porté le record d’Inde à 88,07 m en mars dernier, et comptait à son palmarès l’or décroché aux Mondiaux juniors de Bydgoszcz (Pologne) en 2016 – wspoina portal ouest-france.fr.

 

Trafiła się zatem niespodziewanie promocja dla Bydgoszczy, w praktyce będąca odcinaniem kuponów z zawodów zorganizowanych 5 lat temu. W 2016 roku Mistrzostwa Świata Juniorów Bydgoszcz zorganizowała po raz drugi (wcześniej w 2009 roku) stając się jako pierwsze miasto w historii gospodarzem tych zawodów więcej niż jeden raz. Związane było to z sytuacją awaryjną, bowiem z powodu afery dopingowej w rosyjskim związku federacja IAAF odebrała Rosjanom organizację tych mistrzostw, zadania zorganizowania ich w zaledwie kilka tygodni podjęła się Bydgoszcz.

 

Kilka tygodni temu prezydent Rafał Bruski ujawnił,że Bydgoszcz będzie starała się o zorganizowanie Mistrzostw Świata Juniorów po raz trzeci – w 2026 roku.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.