Jesteś tutaj: HomeSportTriumfatorzy Memoriału Szewińskiej z medalami w Tokio

Triumfatorzy Memoriału Szewińskiej z medalami w Tokio

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport środa, 04 sierpień 2021 16:29
Triumfatorzy Memoriału Szewińskiej z medalami w Tokio Fot: Paweł Skraba

Złoty medal w skoku o tyczce w Tokio zdobył Szwed Armand Duplantis, który jako jedyny przeskoczył barierę 6 metrów. Drugi był Amerykanin Christopher Nielsen, który pokonał poprzeczkę na wysokośći 5,97. Nielsen 30 czerwca wystapil w Bydgoszczy na 3. Memoriale Ireny Szewińskiej – na stadionie Zawiszy uzyskał wysokość 5,92 i wygral konkurencję.

 

Drugi wynik na bydgoskim memoriale uzyskał Filipińczyk Ernest Obiena pobił na Zawiszy swój rekord życiowy na wysokości 5,87 m. Gdyby ten rezultat powtórzył w Tokio mógłby mieć brązowy medal – tyle bowiem wystarczyło Brazylijczykowi Thiago Brazowi, aby znaleźć się na podium. To też pokazuje, że bydgoski memoriał odbywający się na nieco ponad miesiąc przed Igrzyskami Olimpijskimi był na światowym poziomie. Thiago Braz zresztą też wystapił w Bydgoszczy i skokiem ponad 5.82 był czwarty.

 

Filipińczyk Obiena nie miał w Tokio zbytnio szczęścia i do rezultatu z Bydgoszczy nawet się nie zbliżył. W kwalifikacjach wysokość 5.75 pokonał dopiero za trzecią probą, do finału awansował zatem z problemami. W finale najwyższa jego udana próba była jeszcze gorsza 5.70, co dało mu dopiero 11 lokatę.

 

Trzeci na Memoriale Szewińskiej był Polak Piotr Lisek, który w Tokio był 6 z udaną próbą na wysokości 5.80. W Bydgoszczy skoczył nieco wyżej 5.82. Zawodnik Zawiszy Paweł Wojciechowski odpadł w Tokio już w kwalifikacjach.

 

W Bydgoszczy Fajdek był lepszy, w Tokio Nowicki

Dzisiaj Polacy zdominowali konkurs rzutu młotem - złoto rzutem na odległość 82,52 zdobył Wojciech Nowicki, brąz zdobył Paweł Fajdek z rzutem na 81,53, pomiędzy nimi znalazł się Norweg Henriksen. Nowickiego i Fajdka mogliśmy również oglądać w Bydgoszczy na Memoriale Szewińskiej - wtedy triumfował Fajdek, którzy rzucił 82,77, czyli mieliśmy na Zawiszy nawet dalsze rzucanie niż w Japonii. Nowicki był drugi – w Tokio wynikami zamienili się.

 

Wczoraj świętowaliśmy natomiast polski triumf w rzucie młotem wśród kobiet – Anita Włodarczyk zdobywając złoty medal na trzecich igrzyskach z rzędu wpisała się do historii. Cieszy nas też brąz Malwiny Kopron, która na Memoriale Szewińskiej była druga. Czwarta w Tokio była Francuska Alexandra Tavernier – na Memoriale Szewińskiej trzecia.

 

Medaliści w Bydgoszczy

W tej publikacji nawiązaliśmy do trzech konkurencji, w których tylko mogliśmy w czerwcu oglądać aż 6 sportowców, którzy w Tokio zdobyli medale oraz kilku innych, którzy znajdowali się w czołówce Igrzysk Olimpijskich.

 

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica