Jesteś tutaj: HomeSportMateusz Biskup w nocy jako pierwszy nasz reprezentant rozpocznie zmagania olimpijskie

Mateusz Biskup w nocy jako pierwszy nasz reprezentant rozpocznie zmagania olimpijskie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport czwartek, 22 lipiec 2021 11:23
Mateusz Biskup w nocy jako pierwszy nasz reprezentant rozpocznie zmagania olimpijskie CC BY-SA 4.0 by Artur Andrzej

W piątek około godziny 13 czasu polskiego rozpocznie się ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Tego dnia odbywać będą się też pierwsze zmagania – gdy w Polsce będzie noc rozpoczną się przedbiegi z udziale wioślarzy – jako pierwszego zobaczymy Mateusza Biskupa z RTW Lotto Bydgostii.

 

Przedbiegi dwójek podwójnych mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski odbędą się planowo o godzinie 3:40 czasu polskiego. O awans do dalszej rywalizacji będą walczyć Mateusz Biskup w dwójce z Mirosławem Ziętarskim przeciwko Szwajcarom, Irlandczykom i Nowozeladczykom.

 

Biskup będzie jedynym wiosłarzem z naszego województwa, który wystąpi w piątek, a właściwie w nocy z czwartku na piątek. O godzinie 4:40 wystartuje polska osada M4x z Dominikiem Czają, Wiktorem Chablem, Szymonem Pośnikiem i Fabianem Barańskim. Natomiast o godzinie 5 panie wystąpią w formule W4x składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillman.

 

Z piątku na sobotę kolejni nasi reprzentanci

O godzinie 4:30 w nocy z piątku na sobotę wystartują przedbiegi dwójek podwójnych mężczyzn wagi lekkiej. W tym wyścigu zobaczymy Jerzego Kowalskiego z klubu Gopło Kruszwica, związanym również z Kruszwicą Arturem Mikołajczewskim.

 

O godzinie 4:50 wystartuje czwórka kobiet w klasie W4 w której zobaczymy Monikę Chabel i Joannę Dittman oraz Marię Wierzbowską i Olgą Michałkiewicz z RTW Lotto Bydgostii.

 

O godzinie 5:20 w tej samej formuleM4 wystartują mężczyźni w składzie z Mikołajem Burdą z RTW Lotto Bydgostii, Michałem Szpakowskim z Zawiszy Bydgoszcz oraz Mateuszem Wiliganowskim i Marcinem Brzezińskim.

 

Więcej o reprezentacji kujawsko-pomorskiego w Tokio piszemy - Kujawy wysyłają do Tokio reprezentację

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?